10 zlodejov našej energie – ako sa im vyhnúť.

1. Obklopenie sa ľuďmi, ktorí sa len sťažujú, ohovárajú alebo potrebujú zdieľať svoje problémy, tragické príbehy a obavy z budúcnosti. Vnímaš, že to pre Teba nie je žiadnym prínosom? Tak s tým prestaň. Neobklopuj sa nimi. Nebuď pre nikoho odpadkový kôš.

2. Zaplať svoje účty včas. Dlhy sú obrovské psychické bremeno. Preto sa snaž nevytvárať si dlhy a ak už máš dlh vytvorený, snaž sa splácať ho a netvoriť si ďalší. 

3. Dodrž svoje sľuby. Ak nedodržíš svoje sľuby, nezabúdaj, že existuje možnosť ospravedlniť sa, zmeniť názor, navrhnúť alternatívne riešenia, alebo povedať jednoducho ′′ Nie ′′ hneď na začiatku. A ak už vyslovíš sľub, malo by to byť niečo, čo reálne vieš splniť. Inak si tým buduješ životný dlh, ktorý ťa zaťaží rovnako, ako dlh finančný. Rovnakým spôsobom kazí tvoje myslenie, emócie a vzťahy. 

4. Ak je to len trochu možné, odstráň zodpovednosť zo svojho života, za tie veci, ktoré ťa netešia. Venuj sa tomu, čo ťa baví, čo ti prináša radosť a čo miluješ. 

5. Práca na niečom, čo ťa vôbec nebaví, oberá o energiu. Lepšie je tvoriť to, čo ti energiu dáva. Dovoľ si odstúpiť od vecí, ktoré ťa vyčerpávajú. Oddychuj, keď cítiš vyčerpanosť. Potrebuješ prestávku, potrebuješ energiu načerpať. Vyvíjaj aktivitu, no usporiadaj si svoj čas tak, aby to bolo o radosti, príjemných pocitoch a šťastí. Aspoň raz denne urob niečo pre seba. Niečo, čo ti dáva radosť. 

6. Zbav sa všetkého spojeného s minulosťou – najmä smutného a zlého. Neobzeraj sa dozadu, tvoja pozornosť musí byť zameraná dopredu. Tam kráčaš. 

7. Zvládni svoje zdravie plnou obozretnosťou. Uč sa zachovávať si zdravie. Tvoje telo je stroj a keď sa pokazí, nedokáže veľa. Staraj sa o svoje telo. Je to jediný nástroj, ktorý ti umožňuje život v tomto svete. 

8. Uč sa čeliť všetkým toxickým situáciám, v ktorých hráš akúkoľvek rolu – od záchrany svojich priateľov a blízkych, po rešpektovanie (tolerovanie) negatívneho správania iných ľudí voči tebe.
Nenechaj sa vtiahnuť do cudzích príbehov, neprežívaj emočne to, čo sa ťa netýka. Pomôž a odstúp. 

9. Rešpektuj fakt, že existujú situácie, ktoré nezmeníš ani ovplyvníš. Nechaj veci plynúť. 

10. Odpusť. Odpúšťaj a opúšťaj situácie, ktoré ti prinášajú bolesť. To je jedna z najzákladnejších úloh, potrieb a schopností človeka. Odpustenie.

s úctou Milan

zdroj: žijeme vedome?

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov