120 rakúskych lekárov sa postavilo proti očkovaniu detí proti COVIDu

Lekári vyzývajú národné očkovacie grémium a rakúsku Lekársku komoru, aby prehodnotili svoje odporúčanie týkajúce sa očkovania detí experimentálnymi vakcínami.

Už vyše 120 odvážnych lekárov sa v Rakúsku spoločne postavilo proti očkovaniu detí proti koronavírusu, a pridávajú sa k nim ďalší. Svojou videokampaňou vytvorili protipól široko rozšírenej jednotnej  mienke „expertov“, politikov a mainstreamových médií. Vyzývajú národné očkovacie grémium  a rakúsku Lekársku komoru, aby prehodnotili svoje odporúčanie týkajúce sa očkovania detí experimentálnymi vakcínami.

„Kto iný, ak nie my“

Ako sa ďalej uvádza v komentári rakúskeho Wochenblicku, títo odvážni lekári  sa téme venujú už celé mesiace, no až teraz sa rozhodli prísť s verejným vyhlásením. Oprávňuje ich k tomu dlhoročná prax a každodenné skúsenosti . Odvolávajú sa na aktuálne vedecké údaje.

Sú  rozhorčení, pretože napriek tomu,  že nemecká STIKO (Stála očkovacia komisia), ako aj rôzne nemecké odborné spoločnosti sa vyjadrili vyslovene proti generálnemu odporúčaniu očkovať deti, rakúske ministerstvo zdravotníctva a národné očkovacie grémium, podobne ako rakúska Lekárska komora jednoznačne takéto očkovanie zastávajú. Ale na akom vedeckom základe?  – pýta sa niekoľko desiatich rakúskych lekárov.

Nemecko myslí kritickejšie

Rakúski lekári poukazujú na to, že tejto téme sa už dlho dôkladne venujú a dospeli k záveru, že tento nový typ „očkovania “ nemožno jednoducho odporučiť každému dieťaťu od 12 rokov.

Vyzývajú národné očkovacie grémium, najmä na základe nemeckého odporúčania paušálne NEOČKOVAŤ všetky deti staršie ako  12 rokov, aby ešte raz prehodnotilo vakcináciu detí. Upozorňujú , že odporúčania rakúskeho ministra zdravotníctva, ako aj Lekárskej komory nezodpovedajú súčasným vedeckým poznatkom.

Niekoľko desiatok odvážnych lekárov v Rakúsku preto považuje za svoju morálnu povinnosť poukázať na fakty a uviesť dôvody, prečo by sa očkovanie nemalo odporúčať plošne pre všetky deti.

Deti nepotrebujú očkovanie proti COVIDu

Štúdia očkovania detí v USA sa uskutočnila len na malom počte a výsledky sa neopierajú o údaje z dlhšieho obdobia, upozorňuje jeden z rakúskych lekárov Dr. Hubmer-Mogg, pričom netají osobné obavy. Navyše deťom podali rovnakú dávku ako dospelým. Dodáva, že je morálnou povinnosťou rodičov, aby si dôkladne pozreli údaje, ktoré sú k dispozícii. Mogg tvrdí, že ide o experimentálne vakcíny, ktoré sú stále v tretej fázy štúdie.

Podobne sa vyjadril aj  internista Dr. Kyra Borchhardt. Vyhlásil, že je proti očkovaniu detí, pretože takéto očkovanie proti SARS-CoV-2  jednoducho nepotrebujú. Sú dostatočne imúnne „vďaka“ prítomnosti skríženej reaktivity so staršími kmeňmi vírusov. Predpokladané vakcíny neposkytujú žiadnu ochranu a môžu uškodiť.

Návrat do normálneho života na úkor detí?

Očkovanie mRNA je nové, deťom sa imunitný systém ešte len vyvíja. Napriek politickej propagácii si ďalší lekár Dr. Marcus Franz myslí, že očkovanie detí proti COVIDu nie je opodstatnené.  Rodičia sú vystavení veľkému tlaku, mali by však podľa neho zohľadniť všetky tieto aspekty.

Dr. Emma Kiendlerová pripomína, že dospelí môžu slobodne sami rozhodovať o svojom zdraví, deti nie. Nemali by sme sa preto vracať do normálneho života na úkor našich detí!  Dr. Klaus Wamprechtshammer vystríha pre manipulovaním so strachom prostredníctvom zlej reklamy a „ukričaných“ politikov.

Vedca Dr. Floriana ako biochemika zaráža nedostatok štúdií o nežiaducich účinkoch, čo je prekážkou na to, aby sa ľudia nechávali očkovať. Je zarážajúce, ako sa bagatelizujú už zistené vedľajšie účinky pri očkovaní, uvádza sa na záver komentára vo Wochenblick.

Zdroj: wochenblick.at
Preklad: hlavnydennik.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov