K porozumeniu Čelovekom

…a je po rokovaniach, alebo ako sa do hory volá

Rjabkov nevidí dôvod na bezprostredné nové rokovania so Spojenými štátmi o bezpečnostných zárukách.

Moskva nevidí dôvod na uskutočnenie nového kola rokovaní so Spojenými štátmi o bezpečnostných zárukách v blízkej budúcnosti, uviedol ámestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov.

Zvažujú

“Navrhujeme prejsť si text článok po článku, pracovať na tom, aby sme ich dostali na úroveň, by boli boli pripravené na podpis. Dnes je to nemožné, pretože o kľúčových prvkoch týchto textov nám Spojené štáty a ich spojenci v skutočnosti hovoria „nie“. Tam,  kde hovoria „áno, poďme diskutovať ďalej“, my zase poznamenávame, že pri všetkej dôležitosti a vážnosti týchto tém sú druhoradé v porovnaní s nerozširovaním NATO. To je do určitej miery slepá ulička, alebo rozdiel v prístupoch. 

Zbytočné debaty

Bez toho, aby som si vyjasnil, či na druhej strane existuje aspoň nejaký zdroj, určitá miera flexibility na prácu na vážnych témach, nevidím dôvod, aby sme si v najbližších dňoch sadli, znova sa stretli  a začali tie isté diskusie. V podstate potrebujeme reakciu z druhej strany nie len vo forme komentárov, alebo ústnych vyhlásení, ale niečoho, čo je diplomatom známejšie: povedzme, nejaké texty, či nejaké komentáre dať na papier. To nám pomôže rozhodnúť sa, či  pokračovať vo formalizovanom dialógu a takejto práci, ktorá je v tomto prípade jednoducho nevyhnutná, ak sa chceme naozaj dohodnúť, povedal námestník ministra.

Nádej ešte živorí

Na otázku, či existuje nejaká nádej, že bude možné dosiahnuť dohodu, Rjabkov odpovedal: “Nádej vždy zomiera posledná.  Budeme sa tým zaoberať.”

Nechcú sa dohodnúť

Rjabkov sa domnieva, že Spojené štáty a ich spojenci v NATO nie sú pripravení ísť v ústrety Ruskej federácii na polcestu v kľúčových požiadavkách pri otázkach bezpečnostných záruk. „Hlavný problém je, že USA a ich spojenci v NATO pod akoukoľvek zámienskou nie sú pripravení splniť naše kľúčové požiadavky na nerozširovanie NATO, na demontáž infraštruktúry aliancie a jej návrat k hraniciam. z roku 1997 a samozrejme, na právne záväzné záruky, že príslušné systémy sa nebudú nachádzať v bezprostrednej blízkosti našich hraníc,“. Pokiaľ ide o hlavnú otázku – nerozširovanie NATO – pozícia aliancie je „nepreniknuteľná, aspoň zatiaľ. Je to alarmujúce, pretože sme sa netajili tým, že všetko ostatné závisí od pokroku v tejto veci, dodal námestník ministra.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: