K porozumeniu Čelovekom

Americká senátorka obvinila Dr. Fauciho z utajovania informácií o úniku kornavírusu z laboratória. S Zuckerbergom sa dohodol na cenzúre nepohodlných informácii Facebookom

Americký imunológ a hlavný odborník Bieleho domu na koronavírus SARS-CoV-2 Dr. Anthony Fauci predhadzoval cenzurované informácie rôznym mienkotvorným spoločnostiam. 

Senátorka Marsha Blackburn za americký štát Tennesse obvinila uznávaného imunológa a hlavného poradcu Bieleho domu v oblasti koronavírusu Anthonyho Fauciho zo zneužívania technologických a mediálnych spoločností na svoju „PR kampaň“.

Senátorka sa domnieva, že Fauci spolupracoval od roku 2020 s rôznymi sociálnymi sieťami a médiami na tom, aby ututlali možný únik koronavírusu z laboratória v čínskom Wu-chane. 
 
Vyzvala ho na odchod z Bieleho domu, alebo nech ho nechá vyhodiť samotný prezident Joe Biden. Republikánka poukázala na viacero skutočností, ktoré by mali potvrdzovať jej verziu.

Únik z laboratória bola nepriateľná verzia

Ide o mailovú komunikáciu medzi Faucim a jeho zamestnancami či zakladateľom sociálnej siete Facebook Markom Zuckerbergom, s ktorým sa mal dohodnúť na tom, aké informácie budú verejnosti o pandémii predkladané. Blackburnová tiež uviedla, že FB úmyselne vymazával všetky príspevky, ktoré by naznačovali únik koronavírusu z čínskeho laboratória. 

„Vieme, že doktor Fauci mal obavy o peniaze, ktoré jeho agentúra poslala do tohto laboratória na výskum rôznych koronavírusov a z jeho ďalšieho fungovania,“ povedala Blackburnová. Zdôraznila pritom, že jej cieľom nie je poškodiť vedcov, ale dozvedieť sa pravdu, ako vypukla pandémia koronavírusu vo svete. 
 
Senátorka zároveň poukázala na cenzúru informácií, ktorú mal Fauci predhadzovať rôznym mienkotvorným spoločnostiam. V e-maile z 15. marca minulého roka sa šéf spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg sa mal priamo obrátil na Fauciho, aby im pomohol vytvoriť platformu týkajúcej sa správ o koronavíruse.

Facebook vsadil na “zlú kartu”

Senátorka si myslí, že Fauci túto možnosť využil pre svoj prospech v snahe ochrániť svoj vlastný monopol na médiá. Zuckerbergovým úmyslom bolo vytvoriť informačné centrum, kde nájdu ľudia overené informácie a povzbudiť ich k tomu, aby dodržiavali sociálny dištanc. 

https://www.youtube.com/embed/zYDN8gwVfdM
 
Dôvodom prečo sa mal zakladateľ sociálnej siete obrátiť práve na Fauciho, bola jeho dobrá reputácia a odbornosť na najvyššej úrovni. Poradca Bieleho domu pre pandémiu túto ponuku s radosťou prijal.
 
O necelý rok, kedy sa do pozornosti začali dostávať rôzne dezinformácie, sa rozhodla sociálna sieť zakročiť proti konšpiráciám a hoaxom.
 
V Silicon Valley začali rušiť všetky príspevky, ktoré by sa nemuseli zakladať na pravde a už v aj tak zlej situácii vytvárať ešte väčší chaos a nedôveru v spoločnosti v odbornú verejnosť.

Únik koronavírusu z laboratória je opäť na stole

Na scénu v priebehu minulého týždňa opäť vrátila alternatíva, ktorá hovorí o úniku koronavírusu z čínskeho laboratória vo Wu-chane, o ktorom ako možnom scenári hovoril aj medzinárodný tím vedcov a odborníkov, ktorí priamo v ohnisku nákazy vyšetrovali pôvod pandémie. 
 
Treba dodať, že tento výskum, ktorí sa zaoberal aj možným prenosom na človeka, ako aj následný vývoj liečiv či očkovacích látok bol v Spojených štátoch zakázaný. 
 
V rokoch 2014 až 2017 ho označili za veľmi riskantný, práve z dôvodu vypuknutia pandémie. Laboratórium dostávalo ročne 600 tisíc USD, ktorý poskytoval National Institutes of Health prostredníctvom Faucióho štúdia koronavírusov u netopierov prenosných na človeka. 

Zdroj: netky.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: