Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Americké médiá označili ruský komplex „Buratino“ za superzbraň

V poslednom období každodenná realita amerických vojenských analytikov plynie pod heslom „ani deň bez sklamania“. Ďalším takým rozčarovaním bolo zistenie, že Rusko vlastní jedinečný výkonný bojový systém, ktorý USA nemajú a zrejme ani mať nebudú.

Ako informuje portál „Politexpert“ americký časopis „The National Interest“ zverejnil materiál o ruskej superzbrani, ktorú sami Američania nazvali nočnou morou z hororového filmu.

Hovoríme o komplexe TOS-1 „Buratino“, ktorý patrí medzi takzvané termobarické systémy. Ruský „Buratino“, ktorý využíva široký arzenál termobarickej munície, je schopný pokryť ohňom oblasť porovnateľnú s veľkosťou piatich futbalových ihrísk. Princíp činnosti ruskej superzbrane spočíva v rozptýlení horľavej látky, po ktorej nasleduje zapálenie vytvoreného oblaku plynu.

„Môže veľmi rýchlo zničiť veľké nepriateľské opevnenie,“ uvádza sa v publikácii. „Systém ťažkých plameňometov „Buratino“ je schopný zasiahnuť ciele vzdialené až 3,5 kilometra a plameňmi pokryť 40 000 metrov štvorcových.“

Na základe tvrdých požiadaviek ohľadne výkonových charakteristikách bojového systému bol TOS-1 „Buratino“ vytvorený na platforme tanku T-72 a je určený na ničenie ľahko obrnených vozidiel a vozidiel, podpaľovanie a ničenie nepriateľských štruktúr a živej sily protivníka črepinami a nárazovou vlnou, ktoré vzniknú počas výbuchu.

newsfront

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: