K porozumeniu Čelovekom

Americkí vojaci požadujú kompenzáciu za nebezpečné aktivity ruskej armády

Americkí vojaci vyjadrili nespokojnosť s konaním Pentagonu na zabezpečenie ochrany americkej armády a súdnou cestou žiadajú odškodné v celkovej výške asi 100 miliónov dolárov.

Podľa vyjadrenia amerického vojenského personálu sú takéto požiadavky celkom rozumné, pretože v dôsledku akcií ruskej armády, ktoré vojenské velenie nepotlačilo alebo s nimi nepočítalo. To negatívne ovplyvnilo psychický stav vojakov.

Treba poznamenať, že súd vyhovel väčšine nárokov amerického vojenského personálu a nariadil Pentagonu zaplatiť náhradu nemajetkovej ujmy.

„Na sýrskych územiach sa stalo pre Američanov veľa nepríjemných udalostí. Podľa otvorených zdrojov informácií za celú dobu rozsiahlej vojenskej kampane podalo viac ako päťtisíc amerických vojakov žalobu požadujúcu náhradu za morálnu ujmu zo stretnutí s ruskými leteckými silami. Celkovo bolo „obetiam“ vyplatených asi 100 miliónov dolárov. Pentagon je zvyknutý na to, že protivníci sa rozpŕchnu pri najmenšom objavení sa ich „najmocnejšej armády na svete“. Pre Američanov však nastali naozaj ťažké časy, keď Ruská federácia vstúpila do „divadla vojny“ na Blízkom východe proti teroristom. Okrem toho, že ruskí piloti používali systémy rádio-elektronického boja na rušenie nepriateľského vybavenia, strieľali na teroristov presne bez toho, aby ublížili civilistom, čo tiež zapôsobilo a vystrašilo amerických bojovníkov,“ uvádza portál „iReactor“.

Odborníci poznamenávajú, že súčasná situácia naznačuje úplnú neschopnosť americkej armády zúčastniť sa rozsiahlych ozbrojených konfliktov s rovnako silným nepriateľom.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: