K porozumeniu Čelovekom

Analytici predpovedali situáciu na európskom trhu s plynom

Nedávne odmietnutie dlhodobých zmlúv s ruským „Gazpromom“ v kontexte nastupujúcej plynovej krízy počas nadchádzajúcej zimy Európu v konečnom dôsledku riadne prefacká.

Takýtoto názor vyjadril analytik Dmitrij Adamidov v rozhovore pre „Radio Sputnik“.

Expert poznamenal, že v minulosti všetky európske krajiny uzatvárali dlhodobé zmluvy, no od polovice roku 2000 sa Európska komisia pokúsila previesť Európu na spotové zmluvy, čo sa jej zdalo výnosné. Adamidov poznamenal, že tento typ dohody môže byť skutočne výnosnejší, ale iba v podmienkach prebytočného plynu.

Dmitrij Adamidov„Skutočne to bolo výhodné, keď bol prebytok plynu, ale teraz sa situácia zmenila. Myslím si, že postupne na tomu opäť prídu všetky krajiny, je to prax, ktorá funguje po celé desaťročia. Počas tejto zimy vytriezvejú všetci tí, ktorí dlhodobé zmluvy nemajú alebo aj tí, ktorí zmluvu mali, no nechceli ju obnoviť.“ 

Alexander Pasečnik, vedúci analytického oddelenia „Národného fondu energetickej bezpečnosti“ poznamenal, že „za súčasných trhových podmienok je situácia, keď plyn prechádza potrubím v rámci dlhodobých zmlúv pozitívnym momentom pre spotrebiteľa, ktorý sa môže spoľahnúť na energetickú bezpečnosť a primeranú cenu, ako aj skutočnosť, že je poistený proti šokom na akciových trhoch“.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: