K porozumeniu Čelovekom

B. Pühringerová, Wochenblick: OČKOVACIA PROPAGANDA NABERÁ ČORAZ ABSURDNEJŠIU PODOBU

Každým dňom je čoraz zrejmejšie, že vlády a ich odborníci chcú všetkými prostriedkami vnútiť ľuďom očkovanie. Neustále mediálne pokrytie v tomto duchu je už takmer neznesiteľné. Chcú ľudí vyčerpať a dohnať ich k očkovaniu. Dokonca aj lekári sa uchyľujú k absurdným praktikám a zahrávajú sa s ľudskou psychikou.

Zahrávanie sa s ľudskou psychikou

Podľa Birgit Pühringerovej do redakcie Wochenblicku dostali rozhorčený list čitateľky Andrey F. Tá bola zdesená správaním istej salzburskej lekárky. Šokovalo ju, ako v svojom statuse na Facebooku drsno a necitlivo zneužila na očkovaciu propagandu a šírenie paniky význam detskej básničky, v ktorej vystupuje postavička gašparka. „Ten sa nechcel dať zaočkovať, a preto zomrel.“ Tento prípad rozhorčil celé Horné Rakúsko. Ľudia zostali ohromení jej správaním a zvláštnym chápaním lekárskej etiky.

Mnohí ľudia sa nechali zaočkovať len preto, že jej verili

Vplyv spomínanej lekárky na salzburskej klinike je veľký. Mnohí sa pravdepodobne dali zaočkovať len kvôli jej reklame a propagande. Verili jej a tiež sa nechceli vyhnúť negatívnym rečiam. Je desivé, že lekárka úmyselne vyvoláva strach a paniku u svojich priateľov a známych, ale aj u svojich pacientov. Je to v rozpore so všetkými morálnymi zásadami. Väčšinu svojich drsných propagandistických príspevkov zdieľa na sociálnej sieti verejne.

Detská básnička oznamujúca smrť, zneužitá na propagandu očkovania

Pôvodnú básničku „Der Suppenkaspar“ („Polievkový gašparko“) napísal nemecký lyrik, autor detských kníh a psychiater Dr. Heinrich Hoffmann. Jedna vec je, že „Suppenkaspar“ desil mnohé deti a nepatril medzi ich obľúbené básničky. Ale to, že sa táto báseň o smrti teraz zneužíva na to, aby sa ľudia nechali očkovali, sa dá len ťažko vyjadriť slovami.

Zistilo sa však tiež, že pozmenená verzia básničky pod názvom „Der Imfkaspar“ („Očkovací gašparko“), bola na Twitteri zverejnené už začiatkom septembra. Konkrétne na stránke karikaturistu Johanna Mayra. Nie je však jasné, či je autorom tohto textu. S hashtagmi ako „odporca očkovania“ či „popierač korony“  Mayr popisuje tento neúctivý obrázok a báseň. „Nákaza vírusom je nevyhnutná a určite smrteľná.“

Alarmujúce zmeny v spoločnosti

Detská básnička zneužitá na propagandistické účely o vzdorovitom odmietaní očkovania a dôsledku – smrti jasne ukazuje alarmujúce zmeny v spoločnosti, konštatuje v komentári Birgit Pühringerová.

WOCHENBLICK

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: