Slovanské Noviny

19. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bill Gates: Čoraz väčšia nedôvera ľudí voči vládam po celom svete je jeden z problémov, ktorého sa najviac obávam, že sa dostaví v roku 2022

“A keď sa objaví veľká kríza, je menej pravdepodobné, že budú nasledovať pokyny potrebné na to, aby prekonali takú búrku,“ obáva sa americký miliardár, vakcinátor a spoluarchitekt klimatického alarmizmu.

Jeden z najznámejších miliardárov sveta a jeden zo zakladateľov spoločnosti Microsoft Bill Gates pred koncom roka 2021 sumarizuje to, čo nám môže spôsobiť veľké problémy v tom ďalšom. Inak je ohľadom roka 2022 celkom optimistický, no pár vecí vraj predstavujú veľké riziko.

Bill Gates je podľa webu CNBC väčšinou optimistický, pokiaľ ide o rok 2022, no spoluzakladateľ Microsoftu má stále niekoľko obáv z toho, čo nás čaká v budúcom roku. Sám tak popísal udalosti vo svojom vlastnom blogu. Jeho názov znie: „Dôvody na optimizmus po náročnom roku“. V ňom popísal viacero ružových prognóz – spomenul aj pandémiu Covidu, ktorá sa podľa neho pomaly končí, až po blížiaci sa vzostup tzv. metaverza, s ktorým vyrukovala najnovšie aj spoločnosť Meta Marka Zuckerberga.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Gates však predpovedal aj to, že jeden konkrétny problém by mohol spomaliť alebo vykoľajiť veľkú časť viacerých pokrokov. Je to čoraz väčšia nedôvera ľudí voči vládam po svete. “Je to jeden z problémov, ktorého sa najviac obávam, že sa dostaví v roku 2022,” napísal. Nedôvera je totiž podľa neho kameňom neúspechu veľkých reforiem a zmien.

„Ak vám vaši ľudia neveria, nepodporia veľké a nové iniciatívy,“ napísal Gates. “A keď sa objaví veľká kríza, je menej pravdepodobné, že budú nasledovať pokyny potrebné na to, aby prekonali takú búrku,“ obáva sa Gates.

Gates v blogu poznamenal, že 24-hodinové spravodajské cykly, politicky motivované titulky a sociálne médiá zohrali podstatnú úlohu v tejto „narastajúcej priepasti“. Problém môže narásť až tak, že vlády budu zrejme potrebovať regulovať už aj online platformy, aby tak účinne rozptýlili dezinformácie.

Verejný hejt je už stredobodom pozornosti aj u niektorých zákonodarcov vo Washingtone DC. V októbri bývalá zamestnankyňa Facebooku Frances Haugenová svedčila pred senátnym výborom o „kríze spoločnosti v oblasti dezinformácií“, čo môže byť tiež vnímané ako potenciálny prvý krok smerom k regulácii sociálnych médií.

Čas tu podľa Gatesa zohráva mimoriadne dôležitú úlohu. Vyjadril obavu, že bez rýchleho zásahu sa môže zvýšiť pravdepodobnosť, že napríklad Američania budú voliť politikov, ktorí verejne vyjadrujú a podporujú nedôveru. Nastal by efekt snehovej gule a verejnosť by potom bola „ešte viac rozčarovaná“.

„To je zvyčajne miesto, kde som rozložil svoje nápady, ako problém vyriešiť. Pravdou je, že nemám odpovede,“ napísal Gates v blogu. „Plánujem naďalej vyhľadávať a čítať nápady iných, najmä od mladých ľudí. Dúfam, že generácie, ktoré vyrástli online, budú mať nové nápady, ako riešiť problém, ktorý je tak hlboko zakorenený na internete,“ uzavrel.

Zdroj: topky.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d