K porozumeniu Čelovekom

Blaha reaguje na vyvracanie „mýtov“ „renomovaných vedcov“: U nás evidujeme už celé mesiace iba štyri úmrtia, pretože žiaden patológ si nedovolí napísať ako príčinu smrti očkovanie – roztrhali by ho na kusy

Včera sme vás informovali o tom, že rezort zdravotníctva pod vedením ministra Lengvarského si povolal „odborníkov,“ ktorí mali opravovať výroky opozície v súvislosti s očkovaním. Na ich aktivitu na sociálnej sieti zareagoval opozičný poslanec Ľuboš Blaha, voči ktorému mali tieto opravy smerovať tiež

Druhý deň mimoriadnej schôdze NR SR

Blaha na sociálnej sieti upozornil, že výroky „renomovaných vedcov“ Pavla Čekana, Borisa Klempu a Miloša Jeseňáka, ktoré odvysielali na Markíze, sú do veľkej miery hoaxom a za odvysielaním tejto relácie stojí opäť iba platená propaganda.

„Tak si to rozoberme. V skutočnosti sa pýtali podnikateľa Čekana a biochemika Klempu – ani jeden z nich nie je lekár. Na rozdiel od virológa Jána Lakotu z SAV, ktorý je rešpektovaný lekár aj vedec. A ten tvrdí presný opak toho, čo tuná propagandistické oddelenie Pfizeru,“ vyjadril sa Blaha.

Pokladá za zvláštne, že televízia nedáva priestor skutočným odborníkom, ale na vyvrátenie údajných hoaxov si predvolá pochybných podnikateľov, ktorí majú za sebou kontroverzné výroky o posielaní neočkovaných ľudí do Afriky a ktorí si navyše „pakujú vačky a boja sa pravdy.“

Blaha svoje výroky o počte hlásených nežiadúcich účinkoch opieral o oficiálne štatistiky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Presne toho ústavu, podľa ktorého je „vakcína AstraZeneca bezpečná – a dnes už všetci vieme, že z nej hrozia krvné zrazeniny a už ju aj stiahli,“ upozornil poslanec.

Aj na základe toho je možné predpokladať, že „situácia s vedľajšími účinkami je teda pravdepodobne ďaleko horšia ako ŠÚKL uverejňuje. Len pripomínam, že len v Európe je hlásených takmer milión vedľajších účinkov – najviac ich má Pfizer. A v Holandsku je hlásených neúmerne vyšší počet úmrtí – u nás evidujeme už celé mesiace iba štyri úmrtia, pretože žiaden patológ si nedovolí napísať ako príčinu smrti očkovanie – roztrhali by ho na kusy,“ zdôraznil Blaha.

Svoje tvrdenia opiera aj o vyjadrenia odborného časopisu Vaccines, podľa ktorého sú oficiálne hlásené iba zlomky skutočných nežiadúcich účinkov. Reálne počty sú omnoho, omnoho vyššie, ako tie, uvádzané v štatistikách.

„Laureát ceny ESET-u z roku 2019 Boris Klempa voči môjmu výroku namieta len to, že nikto nikdy netvrdil, že vakcíny nemajú vedľajšie účinky. Zjavne žije na inej planéte. Celé Slovensko tu celé mesiace počúva, že vakcína je úsmev, sloboda a že môžeš vyhrať v lotérii pol milióna, ak si dáš včeličku. O vedľajších účinkoch sa dozviete možno vtedy, ak sa preklikáte na 73. stranu nejakého úradného vestníka,“ pripomenul poslanec.

Rovnako ľahko môže vyvrátiť aj Klempove slová súvisiace s benefitmi očkovania. Kým on tvrdí, že riziká súvisiace s ochorením na  Covid sú väčšie, ako tie v súvislosti s nežiaducimi účinkami vakcín, podľa Blahu to je však úplné klamstvo. Ak si vezmeme do úvahy očkovanie detí a mladých ľudí do 18 rokov, riziko vážneho ochorenia srdca často značne prevyšuje komplikácie súvisiace s ochorením covid-19. Pýta sa  teda Klempu, prečo očkujeme mladých ľudí, keď o tomto nebezpečenstve už dlhší čas vieme?

Blaha v podstate nežiada nič iné, iba zachovanie dobrovoľnosti očkovania. Ľudia podľa neho majú právo sami zvážiť, či chcú alebo nechcú podstúpiť experimentálny medicínsky zákrok, pri ktorom stále hrozia mnohé vedľajšie účinky. Pri ich vymenovávaní nestrieľa z brucha, ale cituje renomovaných odborníkov ako MUDr. Lakota či nositeľa Nobelovej ceny Montagniera. Tým sa podľa Blahu rôzni čekanovia či sabakovia nemôžu po odbornej stránke vôbec rovnať.

Robíme len to, čo je normálne v každej racionálnej diskusii. Pohľady pre a proti. … O vakcínach proti Covidu musíme otvorene diskutovať. Nikoho od ničoho neodhovárame. Chceme len slobodu. A pravdu,“ dodal na záver Ľuboš Blaha.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: