K porozumeniu Čelovekom

Bojovníci v kreslách, spojte sa!

Preklad časti článku autora Pepe Escobar na Strategic Culture Foundation. Celý článok sa volá The NATOstan clown show – Show klaunov NATOstanu, pozostáva z niekoľkých častí, prekladám tu časť Armchair warriors, unite! Oceňujem aj názov NATOstan.

Cez celý NATOstan, tá značková stupidita Think Tanklandu, expertná skupina rules unabated – pravidlá zachované -, združujúca nespočetných prisluhovačov, ktorí  zo seba vyvrhujú príspevky na diskusné témy aké chcete: “neochabujúca Ruská podvratná činnosť”, “grázel” Putin, “zastrašovanie” Ukrajiny, Rusi ako “predátori”, a to všetko teraz spájané s “mocichtivou vojnou Číny proti Západným hodnotám.”

Nejaký Britský škrabák, pokrúteným spôsobom, skutočne dokázal zosumarizovať celkovú impotenciu – a bezvýznamnosť – cez Európu ako obeť, “obkľúčený  demokratický ostrov v akomsi anarchickom svete, ktorému, následkom stúpajúceho prílivu autoritárstva, beztrestnosti a medzinárodného porušovania pravidiel, hrozí zaplavenie (obrazné)”.

Odpoveď Ministrov Obrany NATOstanu je prísť s nejakým Strategickým kompasom – v podstate podraz anti-Rusko-Čína – kompletným aj so “silami rýchleho nasadenia”. Vedenými kým, Generál Macron?

V realite, úbohý NATOstan nekontrolovane vzlyká, obviňujúc tých Ruských chuligánov – desivé monštrá, aby som citoval Davida Bowie – zo zinscenovania testu rakiet proti satelitom, a takto “opovrhujúc Európskymi bezpečnostnými starosťami”.

Niečo sa muselo stratiť pri preklade. Takže, stalo sa toto: Rusko nezvratne dokázalo, že je schopné zlikvidovať každý jeden zo satelitov NATO a oslepiť “všetky ich rakety, lietadlá a lode, ani nehovoriac o ich pozemných silách” v prípade, že sa pokúsia realizovať svoje vojnychtivé nápady.

Celkom jasne tí hluchí, nemí a slepí NATOstan-skí bojovní klauni v kreslách – čerstvo po návrate zo svojho Afgánskeho “predstavenia” – nikdy tú správu neprijmú. Ale aj tak, NATOstan nikdy nikto neobvinil, že by nejako nadŕžal realite.

Môj komentár: Trochu – stále viac a viac – sa strácam v „Západných hodnotách“ – termín často používaný. Existujú nejaké dlhodobe používané heslá, ale tí čo sa vydávajú za ich nositeľov sa momentálne zaoberajú znižovaním počtu ľudí – t.j. ich vyvražďovaním. Takže momentálne by bolo potrebné ich predefinovať, aby sme mali jasné čo sa od nás očakáva, aby sme sa mohli „tvorivo zapojiť“(?? to asi nepôjde). Z vyššie uvedeného je jasné, že naším vládcom sa pri intrigách a bitke o korytá niečo vymklo z rúk a celkom stratili pozíciu. Dokonca všetky pozície – ekonomickú, vojenskú, o kultúrnej nehovoriac, ale aj sociálne a spoločensky sa vlastne pokúšajú o čiastočnú likvidáciu. Do toho je naozaj problém sa zapojiť, napríklad pokúšal som sa vymyslieť adekvátne nové heslo, ale nič publikovateľné mi nenapadlo. Len som si uvedomil že možno prvýkrát v dejinách USA – od bitiek v ktorých si vybojovali nezávislosť, to bolo hodne dávno – sa termín „minister obrany“ môže stať pre ministra vojny USA o niečo priliehavejším.

Ivan Hečko

Slovanské Noviny

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: