Bukovský: akým právom súkromné médiá masívne broja proti diskusii vo verejnoprávnej televízii?

Bukovského rozosmiali Bražinová a Sabaka. Tí sa vyjadrili, že verejnú diskusiu o Covide nechcú, pretože by „dopadla zle“. Bukovský sa pýta, že čo to vlastne je, že by „verejná diskusia dopadla zle“. „Všetci tí, ktorí sa diskusie boja a odmietajú ju s takýmito výhovorkami, považujú iných ľudí za hlúpych, nesvojprávnych a neschopných si z počutého urobiť svoj vlastný názor,“ povedal Bukovský. 

Súkromné médiá masívne broja proti diskusii

Igor Bukovský sa hneď v úvode videa pozastavuje nad tým, ako súkromné médiá broja a masívne agitujú proti verejnej diskusii o Covide. Dokonca sa už začali snažiť vo veci televíznej debaty s odborníkmi zo širokého spektra ovplyvňovať aj vedenie RTVS. Lekár upozornil, že sa do tejto diskusie osobne netlačí a neberie ako samozrejmosť, že jej musí byť účastný.

Informácie ktoré v súvislosti s diskusiou šíria médiá hlavného prúdu sú podľa známeho lekára hrubé, manipulatívne a nepravdivé. Následne chce MUDr. Bukovský položiť verejne tieto dôležité otázky:

Diskusia je pre nich iba nástrojom propagandy. Preto ju nechcú

Podľa konania novinárov a majiteľov médií, lekár robí uzáver: „diskusia je podľa nich a pre nich iba nástrojom propagandy.“ Hovoria: „ak diskusia vyvolá otázky alebo pochybnosti, tak je nebezpečná,“ upozornil. Podľa nich je diskusia na to, aby všetkých presvedčila k nejakému názoru. To tak byť však nemá, upozorňuje Bukovský.

Podľa neho cieľom diskusie nemá byť každého presvedčiť a umlčať každého s iným názorom. Cieľom nemá byť propaganda, ktorá z pozície moci každého umlčí alebo zastraší. Cieľom verejnej diskusie má byť verejné predloženie faktov, argumentov a názorov, aby slobodným a za seba zodpovedným ľuďom, tieto slúžili na lepšie zorientovanie, rozhodovanie a konanie.

Zákon o RTVS hovorí jasne

Bukovský následne upozorňuje, že presne takéto konanie je v súlade so zákonom 532/2010 (zákon o Rozhlase a televízii Slovenska). Poslanie RTVS je (v skratke) takéto: programovú službu tvoria programy, ktoré poskytujú nestranné, overené, neskreslené a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí na Slovensku aj v zahraničí. To má viesť k slobodnému vytváraniu názorov.

Verejná diskusia nemá slúžiť na to, aby boli zvalcovaní a umlčaní ľudia, ktorí si myslia niečo iné, dodal Bukovský a upozornil na toto: Ľudia ktorí bránia slobodnej a pluralitnej diskusii na RTVS, vlastne nabádajú na porušovanie zákona o RTVS. Sami podľa známeho lekára žijú v konštrukte sveta, ktorý potláča slobodu myslenia a rozhodovania.

Diskusiu nechcú, lebo by dopadla zle

Bukovského rozosmialo vyjadrenie niektorých poradcov vlády, že verejnú diskusiu nechcú, pretože by „dopadla zle“. Pýta sa, že čo to vlastne je, že by „verejná diskusia dopadla zle“. Čo sa skrýva v mysli človeka, ktorý vyjadrí toto?“ pýta sa Bukovský. Všetci tí, ktorí sa diskusie boja a odmietajú ju s takýmito výhovorkami, považujú iných ľudí za hlúpych, nesvojprávnych a neschopných si z počutého urobiť svoj vlastný názor, myslí si.

Ak majú ľudia právo voliť, prečo si nemôžu urobiť názor aj na toto?

Ak dávame ľuďom dôveru, že si dokážu vytvoriť názor v spleti politických diskusií a názorov, a máme z toho vyplývajúce všeobecné volebné právo, o čo viac treba akceptovať aj právo slobodnej voľby, keď ide o osobný život, či o zdravie, dodal MUDr. Bukovský.

V závere upozornil, že ľudia majú právo urobiť rozhodnutie koho idú voliť a to bez ohľadu napríklad na vzdelanie. Ak majú ľudia právo takto rozhodnúť o našom spoločnom živote, „túto možnosť pri téme zdravia, pri téme, ktorá sa týka celého ich života, im už nedáme?“ prekvapene sa pýta na záver Igor Bukovský.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov