Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

8. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Čo bráni človeku byť slobodný ?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo vám bráni úplne slobodne sa rozhodovať? Určite ste zažili ten pocit, keď ste sa mohli čo i len raz v Živote len tak bez rozmýšľania rozhodnúť a spontánne vykonať to, čo vás napadlo. Slobodné Rozhodnutie… tak prirodzené Človeku. Slobodnému Človeku.

Viem, mnohí túžia po slobode, po tom pocite, že ma nič neobmedzuje, nezaťažuje, nezväzuje. V dnešnom spoločenskom zriadení je nastavených množstvo zákonov a pravidiel, ktoré priam zámerne spôsobujú pocit neslobody. Musíme naplniť množstvo vecí, aby sme vôbec mohli bývať, uživiť rodinu, udržať si zdravie a mať čas aj na oddych, spoznávanie, vzdelávanie a hry. Vedie ma to k otázke – viete pomenovať to, čo vám bráni slobodne sa rozhodovať? Ale nehrajme sa teraz na to, že slobodne som sa rozhodol dať si rúško na tvár. Skúsme, skúste byť k sebe samým úprimní… ČO VÁM BRÁNI SLOBODNE SA ROZHODOVAŤ ?

Keď sa s ľuďmi o tom rozprávam, mnohí nevedia zachytiť pôvod svojho pocitu neslobody. Vnímajú všetko všeobecne a berú to ako normu. Nakoniec skončíme pri tom, že žijú normálne, tak ako všetci. Úvery, pôžičky, hypotéky, nízke príjmy, smútok, že ich deti v podstate nikde neboli a tak si to vynahrádzajú túlaním sa po ulici.

Zamerajte sa na vlastný Život, nie na okolie. Zamerajte sa na vlastnú rodinu a rod, nie na idoly. Zamerajte sa na vlastné myslenie, nie na informácie, ktoré bežia v hlavnom informačnom toku. Komunikujte so svojimi blízkymi. Najlepšie v priamej komunikácii, z očí do očí. Počúvajte jeden druhého. A verte mi, nájdete riešenia, ako krok po kroku odstraňovať zo svojho spoločného Života všetko to, čo vám bráni byť slobodní. Zo srdca vám to prajem.

S úctou Milan

zdroj: žijeme vedome?

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: