K porozumeniu Čelovekom

Čo / kto stojí za tvrdou cenzúrou na sociálnych sieťach?

Black Rock je americká investičná korporácia. Sídli v New Yorku. Je najväčším správcom finančných aktív vo svete. Ovplyvňuje celosvetové dianie a jej finančné portfólio má hodnotu vyše osemtisíc miliárd USD.

V diskusiách na sociálnych skupinách sa objavilo, že táto finančná veľmoc súvisí s tým, čo sa deje vo svete internetu. Blokovanie názorov, ktoré sú v rozpore s polarizujúcou témou očkovania proti COVID-19, ktorá už dnes nie je taká jednoznačná. Dáva sa to do súvislosti s tým, že médiá a výrobcovia vakcín majú medzi sebou nepísanú dohodu o presadzovaní očkovania. Preto sme sa pozreli na portfólio tejto organizácie.

Podľa portálu stockzoa.com má Black Rock v portfóliu známu sociálnu sieť Facebook (cení sa na 54 miliárd dolárov), Twitter (3,6 miliardy dolárov), ale aj mediálne kráľovstvo CME (5,2 miliardy dolárov), ktoré vlastní niektoré české i slovenské médiá, na Slovensku napríklad TV Markíza. Popri týchto portfóliách hostuje Black Rock aj známe spoločnosti na výrobu vakcín Moderna (4,6 miliardy dolárov) a Pfizer (16 miliárd dolárov).

Finančná korporácia Black Rock sa považuje za vplyvnú a ovplyvňujúcu celosvetovú korporáciu, ktorá má v portfóliu ďalšie mocné svetové organizácie. Faktom je, že mediálne giganty masívne tlačia na vakcináciu proti COVID-19. Neraz blokujú prostredníctvom svojich nástrojov na sociálnych sieťach názory rôznych používateľov, odborníkov, ktoré namietajú vakcináciu, uvádzajú jej riziká alebo spochybňujú jej účinnosť.

Či je súvislosť medzi tým, že mediálne spoločnosti a zároveň predajcovia vakcín sú v jednej finančnej korporácii, či spolupracujú, či sa navzájom držia, nech zostane na posúdení čitateľa. Isté však je, že okupovanie jediného správneho názoru médiami a sociálnymi sieťami na úkor demokracie, ľudských práv a čoraz silnejšie presadzovanie cenzúry je faktom, ktorý by sme si pred rokom v 21. storočí nevedeli predstaviť. A nielen na Slovensku.

STOCKZOA.COM

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: