K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Čo sa ukázalo pri útoku facebooku a pfizeristov na poslanca Blahu? Koľko z desiatich vládnych hoaxov obhájili?

Zúfalý faul koronacistických dezolátov sa obrátil proti nim samotným: odstránením Blahovho videa mu urobili skvelú reklamu. Poďme sa spolu pozrieť na desatoro vládnych vakcinačných hoaxov, ktorých spochybnenie pfizeristov tak veľmi vyľakalo

Ľuboš Blaha

Poslanec za stranu Smer-SD Ľuboš Blaha uverejnil v pondelok na svojom profile na facebooku video, v ktorom zhrnul desať najväčších hoaxov, ktoré šíri vláda o očkovaní proti Covidu-19. Písali sme o tom tu.

Na druhý deň video, ktoré malo za deň takmer 350 tisíc videní a zdieľalo ho takmer 20 tisíc ľudí, internetový monopolista na žiadosť slovenských liberálnych fašistov z internetu odstránil. Reakciu Ľuboša Blahu na uvedený akt informačnej totality nájdete tu.

Nie je to tak dávno, čo sme písali o podobnom čine iného internetového monopolistu (viď tu), ktorý vypol obľúbeného popularizátora zdravého životného štýlu Igora Bukovského za to, že sa mu nepáčia jeho odborné závery. Zdá sa, že podobné maniere amerických internetových monopolistov sa budú opakovať a je naozaj na zváženie pre každého, kto chce hovoriť svoje názory otvorene a bez cenzúry, či by nebolo lepšie nájsť si popri tých dominantných aj nejaké slobodnejšie komunikačné platformy.

Pozrime sa, čo tak veľmi masmediálnym koronacistickým pfizerčikom na Blahovom statuse vadilo:

Vládny hoax č. 1: Vakcína je sloboda

Čo k tomu dodať? Aká sloboda je vakcína napríklad teraz v lockdowne? A aká sloboda by vakcína bola, aj keby sme na Slovensku mali stopercentnú zaočkovanosť, o tom hovorí napríklad štúdia, ktorá bola robená v 68 krajinách, a ktorá na miliónoch prípadov preukázala, že nárast ochorenia Covid-19 nesúvisí s úrovňou zaočkovanosti (viď tu). A to ešte nehovoríme o nových, virulentnejších kmeňoch, ktoré ešte len majú prísť na trh. Nie, vakcína absolútne nie je sloboda, to dnes musí byť jasné už každému, kto nemá v hlave už len pfizerovú šťavu. To stupídne heslo je čistý propagandistický blud.

Vládny hoax č. 2: Vakcína je úplne bezpečná

Žiadna vakcína nie je úplne bezpečná. Aj oficiálne štatistiky registrujú ťažké zdravotné následky a úmrtia po podaní experimentálnych vakcín proti Covidu-19. Hoci tieto štatistiky sú silne pro-vakcinačné a na základe mnohých informácií sa dá predpokladať, že pripúšťajú iba mikroskopický zlomok skutočných ťažkých až smrteľných následkov tejto vakcinácie, aj keby sme ich brali ako jediný smerodajný údaj, tak musíme konštatovať, že vakcíny nie sú úplne bezpečné. O to viac pre ľudí, ktorí už koronu prekonali a majú proti covidu imunitu, alebo pre mladých, pre ktorých je korona (až na veľmi ojedinelé výnimky) takmer neškodná. Pre nich môže byť vakcinácia zbytočným rizikom.

Vládny hoax č. 3: Kvôli nezaočkovaným kolabujú nemocnice

Aj keby bola pravda, že v nemocniciach je viac covidových pacientov kvôli tomu, že sa ľudia nechcú dať zaočkovať, tak pri tritisíc ľuďoch na kovidových oddeleniach, pri posteľovom fonde nemocníc na Slovensku vyše 30 tisíc lôžok (ktorý sa, mimochodom, za uplynulých 20 rokov scvrkol na polovicu), to nemôže robiť taký osudový rozdiel. Skôr si treba položiť otázku, čo robila vláda v lete, koľko lôžok, techniky a personálu zabezpečila na nadchádzajúcu „kovidovú“ sezónu. A najmä treba zdôrazniť: vláda absolútne rezignovala na včasnú liečbu, ktorá je pri Covide-19 kľúčom k úspechu. Ktovie koľko ľudí by dnes bolo v nemocniciach s covidom, keby mal každý občan SR už na jeseň pripravený balíček s liekmi a vitamínmi – možno by sa fanatickí pfizeristi nestíhali čudovať… „To, že chýbajú zdravotníci a prístroje, je zodpovednosť vlády, nie nezaočkovaných,“ hovorí Blaha. Naviac, aj v niektorých najzaočkovanejších štátoch sú plné nemocnice. Napríklad z Holandska prevážajú pacientov kvôli nedostatku lôžok do Nemecka.

Vládny hoax č. 4: Očkovanie kritizujú iba dezoláti

Blaha vo svojom videu vymenoval niekoľko významných svetových, českých aj slovenských vedcov, ktorí covidové experimentálne vakcíny kritizujú. Medzi kritikmi sú nositelia nobelových cien, hlavný autor technológie mRNA vakcinácie a tisíce ďalších špičkových odborníkov (o jednej z deklarácií, pod ktorou sú takíto odborníci podpísaní, píšeme napríklad tu). Dodajme, že označovať paušálne všetkých týchto ľudí za dezolátov je podlé a celkom zjavné klamstvo.

Vládny hoax č. 5: Keby sme mali vyššiu preočkovanosť, tak by umieralo menej ľudí

Blaha uvádza oficiálne údaje Európskej komisie. Vyplýva z nich, že mnohé krajiny s oveľa vyššou preočkovanosťou ako Slovensko majú podobnú alebo aj oveľa vyššiu úmrtnosť na Covid-19 ako Slovensko. Ako je to možné? Toto vládne tvrdenie je iba špekulácia. Podobne sa dá tvrdiť, že keby vláda nezanedbala včasnú liečbu, umieralo by menej ľudí.

Vládny hoax č. 6: Keby sme mali vyššiu preočkovanosť, tak by sme nemuseli sprísňovať opatrenia

To je demagógia, vakcinačný blud postavený na vode. Vládu nikto nenúti sprísňovať opatrenia, rozhodnutie čo urobiť je iba na jej rozhodnutí. Blaha opäť cituje oficiálne údaje Európskej komisie: sú omnoho viac zaočkované krajiny, kde vlády sprísňujú opatrenia, a naopak sú podobne zaočkované krajiny, kde sú opatrenia neporovnateľne menej prísne. Toto je čisto propagandistické vyhlásenie.

Vládny hoax č. 7: Vďaka vakcíne porazíme vírus

Čisto propagandistické klamstvo. Je to skôr práve naopak: podľa mnohých odborníkov vakcinácia dokonca môže prispievať k častejšiemu vzniku a väčšiemu šíreniu mutácií. Ale aj keby to tak nebolo, tak je dokázané, že vakcíny prinajmenšom nezabraňujú šíreniu vírusu. Vírus sa veselo šíri a množí aj v superzaočkovaných štátoch. Takže tu máme ďalší čistokrvný vládny hoax.

Vládny hoax č. 8: Médiá a vedci by nás o vakcinácii predsa neklamali

Tomu môžeme veriť, ale tiež nemusíme. Faktom sú miliardové zisky farmaceutických korporácií, ako aj naviazanie množstva vedcov, inštitúcií aj štátnych subjektov na tieto štruktúry. A tiež médiá, ktoré za šírenie vakcinačnej propagandy dostávajú pekné peniaze. To sú holé fakty, žiadne konšpirácie. Tvrdiť, že oficiálne médiá a vedci by určite nešírili verziu za peniaze, je rovnako nepodložený hoax ako tvrdiť, že korupcia určite neexistuje.

Vládny hoax č. 9: V prípade detských chorôb očkovanie funguje, tak prečo by nefungovalo proti covidu?

Možnosť očkovania pre každé jednotlivé ochorenie musí byť vždy posudzované individuálne, pretože jednotlivé choroby a patogény sa navzájom výrazne líšia. Postaviť to takto ako argument, že ak niečo podobné funguje v inom prípade, tak určite to bude fungovať aj v tomto prípade, nie je ničím iným než demagógiou, ktorá sa dá plným právom označiť za dezinformáciu. A ešte detail: mRNA vakcinácia nie je očkovanie v pravom slova zmysle, ale experimentálna génová terapia, čo je principiálne odlišná vec. Na rozdiel od odskúšaných vakcín pri týchto preparátoch dodnes nepoznáme ich dlhodobé vedľajšie účinky.

Vládny hoax č. 10: Smer sú antivaxeri

Smer dlhodobo deklaruje, že nie je proti očkovaniu, ale je za prísnu dobrovoľnosť očkovania. Pokiaľ ide o samotný pojem „antivaxer“, treba zdôrazniť, že nie je korektný: totiž medzi vaxerov, teda priaznivcov očkovania musíme rátať aj drvivú väčšinu ľudí, ktorí sa nechcú dať očkovať experimentálnymi vakcínami – takmer všetci sú totiž úplne stotožnení s „normálnymi“ očkovaniami proti hepatitídam, tetanu, rôznym exotickým chorobám pri návšteve ďalekých krajín a podobne. Preto bude výstižnejšie tieto dva tábory nazývať radšej napríklad „pfizeristi“ a „antipfizeristi“.

Vidíme, že to, čo Blaha označil ako desať vládnych hoaxov o očkovaní, je skutočne možné nazývať hoaxmi. A to je aj dôvod, prečo druhá strana zareagovala tak zlostne: nielen že facebook hneď na druhý deň video z Blahovej stránky zmazal, ale úderka pfizeristov v hlavných mainstreamových kanáloch vyrukovala ešte v ten deň s komentármi, v ktorých sa pokúsili Blahu zosmiešniť poukázaním na niektoré nepresnosti v jeho videu a „zakaliť vodu“ vyťahovaním liniek na rôzne viac či menej irelevantné zdroje. Čo je však podstatné: nevyvrátili ani jeden z desiatich bodov, v ktorých Blaha vyvracia desať vládnych vakcinačných hoaxov. Hoci originálne Blahovo video už na facebooku nenájdete, môžete si ho pozrieť napríklad tu.

Ivan Lehotský

hlavné správy/infovojna

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: