K porozumeniu Čelovekom

Čo zastaví ničivú ruskú guľku? Video

Skupina nadšencov strelných zbraní zo Spojených štátov amerických natočila test špeciálnej guľky ruskej výroby a ukázala účinok tejto „ruskej munície“ na rôznych typoch prekážok. Video medzi užívateľmi vyvolalo búrlivú diskusiu.

Na videu je predvedená streľba z rôznych typov brokovníc kalibru 12 mm „ruskou guľkou“. Hrot guľky tvorí zárez v tvare noža a je veľmi zaujímavé sledovať, aké prekážky dokáže táto unikátna munícia preraziť. Ako prvá sa do cesty ruskej guľke postavila nepriestrelná vesta bez oceľového plátu. Keďže streľba prebieha na krátku vzdialenosť – niekoľko desiatok metrov – munícia vestu preráža ako handru.

Nasleduje vojenská helma nasadená na silikónovej figuríne. Napodiv „ruská guľka“ tiež ľahko prenikla. Nadšenci poznamenali, že takýto zásah by vojak neprežil, pretože guľka prešla hlavou a vyletela zo zadnej časti prilby.

Ďalšou prekážkou bolo ťažké vrece cementu. Ale ukázalo sa, že guľka tiež preletela cez a navyše zlikvidovala fľašu s minerálkou, ktorá bola za vrecom. Nakoniec bol pre guľku pripravený posledný terč , ktorým bola liatinová doska s hrúbkou niekoľkých centimetrov. Prekvapivo aj tu si munícia poradila a prerazila ťažký cieľ. Autori videa došli k záveru, že „ruskú guľku“ len ťažko niečo zastaví. Vo videu zároveň nie je uvedená značka ani výrobný závod.

Karol Jerguš

armádny magazín

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: