Ďalšia fáza urputnej vojny veľkého farmakobiznisu, komentoval analytik Mesík negatívne stanovisku WHO k ivermectinu

Analytik globálnych trendov a rizík Juraj Mesík hovorí o politických motívoch WHO neodporučiť používanie ivermektínu na liečbu pacientov s koronavírusom.

Obchodné záujmy nadovšetko – to si myslí v skratke analytik globálnych rizík Juraj Mesík o aktuálnom stanovisku WHO k ivermectinu. “Prekvapujúce by bolo opačné stanovisko – keby sa WHO s jej výlučne politicky nominovaným vedením dokázala zachovať v súlade s poznatkami vedy a nie v súlade so záujmami veľkého biznisu,” vyhlásil Mesík pre ParlamentneListy.sk.

Pán Mesík, je tu koniec ivermectinu pri liečbe covid-19? Pýtam sa, lebo Svetová zdravotnícka organizácia zareagovala na množstvo tvrdení okolo tohto lacného prípravku vyvinutého proti parazitom a vydala odporúčania. Uvádza v nich, že ivermectin by sa mal používať u pacientov s covidom iba v klinickom testovaní. Podľa WHO existujú iba “veľmi neisté dôkazy” o účinkoch ivermectinu na úmrtnosť, hospitalizáciu a vyliečenie sa z nákazy koronavírusom. Takže čo na to hovoríte vy, ktorý ivermectin, naopak, dlhodobo sledujete a odporúčate? Je koniec?

Vyhlásenie WHO celkom iste nie je žiadny koniec ivermectinu – je to len ďalšia fáza urputnej vojny veľkého farmakobiznisu proti neprijateľne účinnej, lacnej a bezpečnej látke na liečbu covidu. Nevyhovuje proste obchodným záujmom. Prekvapujúce by bolo opačné stanovisko – keby sa WHO s jej výlučne politicky nominovaným vedením dokázala zachovať v súlade s poznatkami vedy a nie v súlade so záujmami veľkého biznisu.

O čo sa opierate pri svojich kritických tvrdeniach proti WHO?

V tejto chvíli je k dispozícii 82 vedeckých štúdií a metaanalýz, z ktorých už 42 prešlo cez peer review process, 26 bolo RTC štúdií a 49 malo kontrolné skupiny, ktoré sumárne dospeli k záveru, že použitie ivermectinu v profylaxii má stredný pozitívny účinok 89%, pri včasnej liečbe covidu zlepšuje výsledky o 80% a sumárne pri nich došlo k zníženiu úmrtnosti o 76%. Neexistuje žiadne iné všeobecne dostupné, lacné  a bezpečné liečivo s čo len porovnateľnými účinkami pri prevencii a liečbe covidu ako má ivermectin.

Takže je to podľa vás čisto obchodná záležitosť a tieto usmernenia a odporúčania WHO sú motivované inak ako odborne? V čase celosvetovej pandémie?

Politické vedenie WHO zlyhalo v januári, vo februári aj v marci 2020, keď dlhé týždne váhalo s vyhlásením pandémie, aby neohrozilo ekonomické záujmy leteckého, turistického a ďalšieho biznisu. Politické vedenie WHO vtedy otvorilo cestu k rozšíreniu vírusu do celého sveta, cestu k smrteľnej pandémii, ktorá dodnes oficiálne zabila skoro 3 milióny ľudí a poškodila zdravie desiatok miliónov. 

31. marca 2021 politici z WHO len naviazali na tú istú “business first!” politiku. Jej dôsledky budú rovnako smrteľné, ako bolo smrteľné zlyhanie vedenia WHO začiatkom roku 2020, keď mohla zodpovedná a veľkým obchodným záujmom nepodriadená práca WHO svet uchrániť pred pandémiou.

Zdroj: parlamentnelisty.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov