Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Ďalšie slovenské podniky sa pridávajú v zákaze vstupu politikov a členov pandemickej komisie. Špinavci nebudú obslúžení

Majiteľ zážitkovej reštaurácie v Banskej Štiavnici, Rastislav Anguš, sa rozhodol, že neobslúži členov vlády ani pandemickej komisie. Hovorí, že gastro zdiskriminovali

Na čiernej tabuľke pri vstupe visí nápis, že členov vlády ani pandemickej komisie neobslúžite. Ste nahnevaný?

Áno, a nie som jediný. Chápem, že zatvorenie reštaurácií bolo potrebné. Kroky našej vlády však boli absurdné. Nikto sa nás nepýtal na názor, nás – myslím teraz ľudí z praxe. V novembri mohli byť otvorené interiéry o niečo dlhšie. Ľudia nemuseli sedieť na terasách a drkotať zubami. Alebo mohli zatvoriť už vtedy, presne ako v Rakúsku. Dlho to naťahovali, vírus sa šíril. Už vtedy mohol byť lockdown. My sme boli nastavení tak, že ani v januári neotvoríme. Ani nás to veľmi nemrzelo, je to z hľadiska tržieb najslabší mesiac v roku. Ale prišli sme o február, kedy je Valentín, potom o marec, kedy sa už život na terasách za bežných okolností rozbieha. A to len preto, že lockdown sa nezačal v decembri.

Preto ich nechcete obsluhovať?

Najmä preto, že bývalý premiér o nás hovorí, že sme podvodníci. Áno, brigádnikov berieme na dohodu, ale vysvetlím, prečo to tak je a čo by sa malo zmeniť, aby sa to nedialo. Takéto titulovanie ma uráža. Veľa vecí nefunguje aj v iných odvetviach, o tých sa nevyjadruje nijako. Na druhej strane to hovorí človek, ktorý je plagiátor. To je vrchol. Nemám, čo k tomu dodať.

A členovia pandemickej komisie? Tí nikoho neosočovali.

Ja jednoducho cítim, že gastro bolo extrémne zdiskriminované. Dokonca na úkor všetkých iných odvetví. Aj členovia pandemickej komisie ešte koncom novembra hovorili, že vírus sa šíri v reštauráciách. Neboli o tom žiadne potvrdené dôkazy. Zatvorili nás a čísla rástli ďalej. Neboli to teda reštaurácie. Preto si myslím, že tápali. Rozumiem, všetci sme boli v novej situácii. Oni však vydávali ultimátne rozhodnutia, ktoré neboli založené na pravde. A my sme trpeli. Boli sme prví zatvorení a poslední otvorení.

Autor: Daniela Ďurišková

cz24news

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: