Deťom rúškami likvidujeme imunitný systém

„Ordinácie detských praktických lekárov sú po dvoch týždňoch od začiatku školského roku preplnené deťmi, ktoré majú respiračné infekcie,“ informuje český portál zivotvcesku.cz.

Jedným z dôvodom je aj to, že rodičia prichádzajú za lekármi s náznakom akejkoľvek choroby. Závažnejším dôvodom však je, že deti strácajú imunitu. Česká imunologička Zuzana Krátká sa pre český portál vyjadrila: „Po tom, čo deťom nasadíme respirátory alebo obmedzíme ich kontakt s inými deťmi, tak znižujeme množstvo a pestrosť vírusov, ktoré by deti v organizmoch normálne mali. Niektorí si myslia, že keď ich „zarúškujeme“ a izolujeme, budú zdravšie. Vírusy však nezmiznú, len sa o rok odložia.“

Predsedníčka Združenia praktických lekárov pre deti a dorast Českej republiky Ilona Hülleová potvrdila, že deti počas dlhodobej dištančnej výučby nemajú vytrénovanú imunitu a ochoreli už tri dni po návrate do kolektívu.

Súhlasí aj imunologička Krátká: „Malé deti sa za normálnych okolností pravidelne dostávajú do kontaktu s vírusmi a baktériami, dochádza k premoreniu a k trénovaniu imunity. Na každý vírus či baktériu si dieťa vytvára nové protilátky. Vo chvíli, keď im nasadíme respirátory či ich izolujeme od spoločnosti, obmedzujeme kontakt s inými deťmi, tak významne znižujeme pestrosť vírusov, s ktorými by prišli do kontaktu, a ich pravidelný prísun, ktorý by deti v normálnych podmienkach v školách mali. (…) Je to ako analógia s posilňovňou – keď tam rok nebudete chodiť, tiež budete slabší. (…) Rovnako sa na choroby sťažujú i rodičia detí.“

Prístupy k imunite a dôležitosť jej budovania dlhodobo a pravidelne na vo svojich videách na Youtube zdôrazňuje aj výživový poradca MUDr. Igor Bukovský, PhD.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov