Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Digitalizované dokumenty Norimberského tribunálu sú otvorené pre verejnosť. Najmä pre všetkých nátlakových propagátorov experimentálnych vakcinácií

Pri príležitosti 75. výročia vynesenia rozsudku Norimberského tribunálu proti hlavným zločincom Tretej ríše boli na internete zverejnené tisíce skúšobných protokolov. Vedci zo Stanfordskej univerzity digitalizovali a zverejnili prepisy prejavov Norimberského procesu. Teraz ich môže vidieť ktokoľvek kdekoľvek na svete, uviedol nemecký televízny kanál ARD . V piatok 1. októbra uplynie 75 rokov od vyhlásenia verdiktu Medzinárodného vojenského tribunálu v Norimbergu.

David Cohen, vedúci Katedry ľudských práv a medzinárodnej spravodlivosti na Stanfordskej univerzite a nemecký profesor práva Dieter Simona navrhli myšlienku otvorenia archívov pre verejnosť už v roku 1998.

Objem archívu, ako poznamenala Deutsche Welle, presahuje 50 terabajtov. Obsahovalo 5 215 minút Norimberského procesu, vrátane asi 270 000 digitalizovaných strán papierových dokumentov. Sú medzi nimi prepisy pojednávaní v angličtine, francúzštine, nemčine a ruštine, materiálne dôkazy poskytnuté prokuratúrou a obhajobou a rozsudok. Všetky dokumenty sa prehľadávajú podľa textu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tvorcovia prístupného digitalizovaného archívu plánujú dokumenty zorganizovať a usporiadať vo forme online expozícií s vysvetlením.
Oficiálne archívy Medzinárodného vojenského tribunálu v Norimbergu boli v roku 1950 prevedené na Medzinárodný súdny dvor (ICJ) v Haagu. Verdikt Norimberského procesu bol vyhlásený pred 75 rokmi.

Выступление одной из свидетельниц на Нюрнбергском процессе 28 января 1946 года

Norimberský proces sa stal prvým medzinárodným trestným procesom v histórii. Súd s vysokými predstaviteľmi nacistického režimu sa začal 20. novembra 1945 a skončil sa po 218 dňoch pojednávania 1. októbra 1946. Sudcovia z USA, Británie, Francúzska a Sovietskeho zväzu vyniesli dvanásť trestov smrti (jeden z nich v neprítomnosti), tri doživotné tresty a štyri dlhé tresty odňatia slobody. Troch z obvinených oslobodili.

ARMADNYMAGAZIN

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d