K porozumeniu Čelovekom

Dobré skutky môžu liečiť

Keď ku mne prichádzajú onkologickí pacienti s prosbou o radu ohľadom prirodzeného prístupu k liečbe rakoviny, odporúčam komplexný viacstupňový protokol. Niektoré z týchto zložiek sú spojené so zmenami svetonázoru, životného štýlu, typu diéty a zaradením niečoho nového, zaujímavého a niekedy aj radikálneho do ich života.

Ďalšia časť protokolu sa týka pomoci fyzickému telu (systémová detoxikácia, imunomodulácia, prírodné protirakovinové protokoly a lieky, fyziologická optimalizácia atď.).

Som presvedčený, že táto choroba prichádza, keď organizmus už nemôže normálne fungovať za abnormálnych podmienok, ktoré si vytvoril sám človek. Toto chápanie je cudzie oficiálnej medicíne. Všetko viní z genetickej mutácie v bunke alebo akumulácie takýchto mutácií, čo vedie k jej degenerácii a neobmedzenému rastu. Prírodná medicína má radikálne opačný názor, ktorý sa ironicky zhoduje s názorom Hippokrata, ktorému lekári skladajú prísahu. Hippokrates povedal, že nemá zmysel liečiť pacienta, ktorý nie je pripravený vzdať sa zvykov, ktoré ho viedli k chorobe.

Jednoduché a geniálne! Človek, ktorý ochorel na vážne ochorenie, by si teda mal v prvom rade lámať hlavu nad úplnou revíziou svojho života a začlenením niečoho nového: sťahovanie sa na nové miesto, zmena práce alebo druhu činnosti, angažovanie sa v charite.

Chcel by som hovoriť o charite osobitne. Už niekoľko rokov v rámci svojho prírodného liečebného protokolu odporúčam svojim pacientom charitatívnu prácu. Samozrejme, nemám na mysli prevod 100 rubľov prostredníctvom SMS na nejakú charitu. Takáto pseudo charita nemá zmysel, a ak vôbec ide o zbieranie pre dieťa s onkológiou, potom môže pacientovi ublížiť. Odosielanie peňazí na liečbu, ktorá nakoniec zabije dieťa, urobí z takého dobrodinca spolupáchateľa, čo nevyhnutne ovplyvní jeho karmu.

Skutočná charita je o dobrých skutkoch so zapojením samotného človeka. Takmer každý pacient, okrem tých, ktorí sú v kóme, môže urobiť niečo dobré pre ľudí, zvieratá alebo prírodu: pliesť ponožky a palčiaky pre deti v internáte, kŕmiť túlavé psy, sadiť stromy vo vyrúbanom lese a milión ďalších dobrých skutkov. Charita má široký terapeutický účinok. Keď človek vidí plody svojej nesebeckej práce, zapína to v ňom konkrétne, hlboké uspokojenie (čoho sa tak temní majstri sveta tak boja!), ktoré je sprevádzané uvoľňovaním endorfínov do krvi a ich pozitívnymi vlastnosťami vplyvu na homeostázu.

Spokojnosť spôsobuje u človeka vysoké vibrácie, čo je silný epigenetický faktor. Čím vyššie vibrácie sú, tým priaznivejšia je génová expresia. Nízke vibrácie môžu v génoch bunky spustiť program rakoviny, zatiaľ čo vysoké vibrácie (slnko, živá potrava, pozitívne emócie, príroda) ju môžu vypnúť. Ďalším doplnkovým faktorom charity považujem jej vplyv na karmu.

Aj keď ešte nerozumieme presným mechanizmom jej vplyvu na náš život, je nerozumné poprieť jej úlohu v našom živote a jej kvalitu. To boli moje presvedčenia týkajúce sa začlenenia charity do nového života pacienta. Tieto presvedčenia boli potvrdené výskumom. Spomínala to doktorka Veronica Desolnierová, známa z filmov Pravda o rakovine (na seminári Nathana Cranea „Vymanenie sa z rakoviny“). Jedna skupina študovaných onkologických pacientov absolvovala iba tradičnú liečbu, zatiaľ čo druhá sa okrem tradičnej liečby zúčastňovala na charite. Ukazovatele druhej skupiny boli výrazne úspešnejšie ako ukazovatele prvej skupiny.

Vplyv charity na pozitívnejší výsledok choroby je teda vedecky dokázaný. Som hlboko presvedčený, že človek nemusí čakať na vážnu chorobu, aby mohol začať konať dobre. Musíte žiť láskavo, pomáhať si, milovať a starať sa o prírodu. To naplní náš život veľkým zmyslom a čo je najdôležitejšie, dodá zdravie a dlhovekosť. Tým, ktorí už dostali rôzne choroby, charita pomôže ich prekonať.

Boris Grinblat

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: