K porozumeniu Čelovekom

Dôchodca na Orave zomrel po tretej dávke vakcíny proti Covid-19 na ceste z vakcinačného centra

Možnosť zaočkovať sa treťou dávkou využil začiatkom týždňa aj 77-ročný muž. Experimentálny roztok od konzorcia Pfizer/BioNTech bol pre neho fatálny.

V Námestove sa udial veľmi smutný prípad úmrtia 77-ročného seniora. Odpadol takmer bezprostredne po opustení očkovacieho centra, kde mu bola pichnutá tretia dávka vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech. O celom prípade informoval denník SME.

Muž mal podľa informácií denníka viacero chronických ochorení a reálna príčina smrti bude známa až po pitve.

„Po podaní dávky sa nesťažoval“

Mobilnú očkovaciu jednotku, v ktorej bol pacient vakcínovaný, zriadil Žilinský samosprávny kraj (ŽSK), ktorého odbor zdravotníctva sa už k celej situácii stihol vyjadriť.

„Po podaní dávky sa nesťažoval, pod dohľadom bol stanovený čas vo vakcinačnom centre, potom vyšiel von, kde odpadol. Privolaní zdravotníci sa mu snažili pomôcť a zachrániť ho, žiaľ, nepodarilo sa im to,“ povedala Silvia Pekarčíková, riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK.

Celý prípad môže otvoriť otázku, že ako veľká pozornosť musí byť po podaní vakcíny venovaná jednotlivým občanom a či táto potrebná pozornosť nie je zo strany zdravotníkov niekedy (napríklad aj neúmyselne) podceňovaná či zanedbávaná. Špeciálne vo vysokokapacitných očkovacích centrách môže byť náročné sledovať všetkých očkovaných ľudí minimálne po dobu 15 minút, aká je odporúčaná.

Plánujú očkovať naďalej

Smrť pacienta síce v očkovacej jednotke spôsobila rozruch, no tá ma aj napriek tejto tragickej udalosti v pláne nie len naďalej očkovať, no dokonca pridať do portfólia vakcín, ktorými sa v nej očkuje aj novú očkovaciu látku.

Vo vakcinačnom centre v Námestove doteraz podali viac ako 23-tisíc dávok vakcín. Očkuje sa tam hlavne vakcínou od firmy Moderna, no v blízkej dobe sa tam má očkovať aj novou vakcínou Comirnaty: „Chceme vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí majú o tento typ vakcíny záujem, aby nemuseli cestovať do Trstenej alebo Dolného Kubína,“ vysvetlila Silvia Pekarčíková.

Zdroj: ereport.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: