Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Dva mesiace po vyhlásení Bidena, že rušenie lockdownov je neandertálske myslenie, TEXAS HLÁSI NULA ÚMRTÍ NA COVID

Keď sa v marci guvernér Texasu Greg Abbott rozhodol zrušiť v štáte Osamelej hviezdy všetky obmedzenia súvisiace s ochorením COVID-19, vyslúžil si za to kritiku od Dr. Fauciho a celého radu politikov z Demokraticej strany.

Teraz, keď sa všetky štáty v krajine riadia agresívnou novou smernicou prezidenta Bidena o nosení rúšok (ktorej očividným zámerom je nabádať k ďalšiemu naťahovaniu, aby akceptovali vakcínu), ohlasuje Texas dosiahnutie míľnika, ktorý mnohí títo kritici považovali predtým za nemysliteľný.

Štátne Ministerstvo zdravotníckych služieb ohlásilo pred pár týždňami svoj prvý deň bez jediného úmrtia na COVID-19 od 21. marca 2020.

Keď sa na to minulý mesiac v interview spýtali Dr. Fauciho, priznal, že úspech Texasu nevie vysvetliť. A prezident Biden republikánom v Texase (a v ďalších južných štátoch, ktoré nasledovali príklad Texasu) pamätne vynadal do republikánov s „neandertálskym myslením“.

Tie dobré správy však boli rýchlo zatienené, keď predstavitelia štátu ohlásili v pondelok 23 nových úmrtí (pri populácii 29 miliónov), čo je najväčší denný počet za dva mesiace.

Napriek tomu, ako pripúšťa denník The Houston Chronicle, je jasné, že Texas „prekonal kritický bod“ a poučením dňa s nulovým počtom úmrtí je, že si štát v boji s ochorením COVID počínal pozoruhodne dobre.

V statuse na sociálnej sieti guvernér Abbott nedávno vychrlil celý rad štatistík, ktoré ilustrujú, aký je jeho štát úspešný.

Okrem tohto Texas ohlásil a dosiahnutie nízkej miery sedemdňovej pozitivity vo výške 3,9% a počty prípadov a hospitalizácií sa dostali na svoje najnižšie úrovne od minuloročného leta.

Pri pohľade na to, ako sa ich podnikanie vracia do normálnejšieho tempa, sa potešili aj pohrebné ústavy v oblasti.

Majiteľka Bradshaw-Carterovho pohrebného ústavu Tripp Carterová povedala, že pohreb v súvislosti s ochorením COVID nemali od začiatku marca, čo sčasti pripísala dodržiavaniu preventívnych opatrení obyvateľmi Houstonu.

„Nachádzame sa priamo v centre mesta, a tak je jednoducho skvelé, že už nemáme ďalšie prípady,“ povedala Carterová.

„Houstončania, alebo určite aspoň tí z centra, sa veľmi svedomito riadili usmerneniami CDC.“

Podľa štátnych údajov zaznamenal Texas 12.5.2021 len 624 nových potvrdených infekcií, pri sedemdňovom priemere 2 072 nových prípadov denne.

Zdroj: State of Texas

Aby sa to všetko uviedlo do kontextu, začiatkom tohto roku hlásil Texas takmer 30 000 nových prípadov a vyše 400 úmrtí denne.

Epidémia v ňom predtým zúrila najhoršie v celej krajine a minulé leto sa stal prvým štátom, ktorý dosiahol milión potvrdených prípadov.

V marci začali počty úmrtí pomaly klesať. Štát teraz môže zamerať svoju pozornosť na novú krízu roku 2021: pretrvávajúcu krízu na južnej hranici, spôsobenú prívalom migrantov, reagujúcich na Bidenovo vyhlásenie vítať prisťahovalcov.

Teraz aspoň, pri klesajúcich počtoch prípadov COVID, bude možno Biden považovať za dostatočne bezpečné dať sa viac fotografovať na hranici, kde dáva republikánom prednášky o imigračnej politike.

Zdroj: https://www.badatel.net

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: