Dvaja ukrajinskí ostreľovači zahynuli pri výbuchu míny počas diverznej akcie na Donbase

Luhanská republika informovala o vyhodení skupiny sabotérov do vzduchu v mínových poliach. Oficiálny zástupca Ľudových milícií Ivan Filiponenko uviedol, že na Donbase pri pokusoch o provokáciu vyletela do vzduchu skupina vojakov z Ukrajiny v mínovom poli.

Ako vysvetlil zástupca Luhanskej republiky „v noci z 10. na 11. júla sa odpálila skupina ostreľovačov z ukrajinského samostatného strediska síl zvláštnych operácií„ Západ “v mínovom poli neďaleko obce Novozvanovka …“. Dvaja zabití ukrajinskí provokatéri boli v oblasti zodpovednosti 24. brigády ukrajinských bezpečnostných síl.

Američanmi vyškolení diverzanti smerujú na Donbas

Ukrajinské ozbrojené sily pripravujú presun dvoch skupín síl zvláštnych operácií vycvičených pod vedením amerických inštruktorov na Donbas. Oznámil to minulý týždeň Ivan Filiponenko.

„Nepriateľ plánuje na vykonanie provokatívnych akcií použiť dve skupiny síl osobitných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorých personál bol pod vedením amerických inštruktorov vycvičený na cvičisku neďaleko osady Anadol, aby uskutočňovali sabotáže na luhanskom území,“ oznámil Filiponenko.

V týchto dňoch sa objavili informácie, že na frontovú líniu v oblasti obce Avdejevka dorazili kvôli vykonania provokácií dve skupiny ostreľovačov.

„Podľa našich spravodajských informácií je treba upozorniť, že dve snajperské skupiny z 54. prieskumného práporu pricestovali do oblasti dislokácie 72. samostatnej mechanizovanej brigády v oblasti Avdejevka s cieľom vykonať provokácie s ostreľovaním,“ uvádza sa v hlásení.

Ukrajina presunula ďalšie tanky a protilietadlový systém na Donbas

Tanky a protilietadlové raketové systémy Ozbrojených síl Ukrajiny sa nachádzajú na železničnej stanici v Rubežnoje, informoval v minulom týždni žurnál „Donbass Sevodnja“ s odvolaním sa na Ľudové milície Luhanskej ľudovej republiky. Rezort obrany objasnil, že tieto zbrane sa nachádzajú za deeskalačnou líniou, no mimo určených skladovacích priestorov. Celkovo bolo na stanici v Rubežnoje 20 tankov a jeden protilietadlový raketový systém „Strela-10 9K35“.

Milan Novický

armádny magazín

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov