Európske spoločnosti vyprázdňujú ukrajinské plynové zásobníky

Vláda v Kyjeve sľúbila svojim občanom, že budú nakupovať plyn od Európanov, ktorí ho majú uskladnený v ukrajinských podzemných zásobníkoch, avšak zatiaľ sa s tým nijako neponáhľa. Dôvod jasný ja facka — nie sú na to peniaze!

Podľa agentúry „ЕАDaily“ v októbri európski obchodníci zvýšili odber plynu z ukrajinských podzemných zásobníkov kvôli zvýšenému dopytu v EÚ. Podľa ukrajinskej spoločnosti „Operátor GTS“ bolo za prvých desať októbrových dní odčerpaných 165 miliónov kubických metrov plynu z Ukrajiny, ktorý bol v režime „colného skladu“, čo predstavuje 68% objemu toho, čo európski obchodníci odčerpali z Ukrajiny v septembri.

„Obchodníci využívajú moment vysokých cien na zarábanie peňazí na európskom trhu. A dnes „Naftogaz Ukraina“ jednoducho nemá peniaze na odkúpenie týchto objemov,“ komentoval situáciu Dmitrij Marunič, ukrajinský expert a spolupredseda „Fondu energetických stratégií“.

Podľa jeho názoru teraz všetko závisí od počasia, a ak sa na Ukrajine zopakuje minulá zima, hrozí nedostatok plynu.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar




ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov