K porozumeniu Čelovekom

Exšéf NAKA Branislav Zurian sa bojí o život, ukrýva sa v zahraničí. Za stieračom auta ho čakal odkaz, syn našiel vo dverách zastrčený list

Branislav Zurian má obavy o svoj život a zdravie, preto sa v súčasnosti zdržiava v zahraničí. Kým sa neskončí vojna v polícii, na Slovensko sa ani nevráti. Desia ho najmä anonymné odkazy, ktoré si našiel zastrčené za stieračmi svojho auta či vo dverách

Branislav Zurian

Na snímke bývalý riaditeľ národnej protizločineckej jednotky NAKA Branislav Zurian

Podľa informácií portálu plus7dni.pluska.sk podal bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian na Krajskú prokuratúru v Bratislave trestné oznámenie. Dôvodom tohto kroku je anonymný odkaz nájdený za stieračom jeho auta. Píše sa v ňom: „Milan ťa už čaká. Teší sa na teba.“ Zurian si je istý, že pod Milanom je myslený generál Milan Lučanský. Rovnako mal v čase nájdenia odkazu podozrenie, že ho niekto sleduje. V obave o svoj život teda odišiel do zahraničia a svoj návrat na Slovensko neplánuje.

Napriek jeho neprítomnosti vyhrážky neprestali. Podľa informácií, ktoré Zurian uviedol pre portál, jeho syn našiel vo dverách zastrčený list, v ktorom sa píše:

„Nechcem sa už pozerať na to, čo sa u nás deje… Chcem, aby si vedel, že nie všetci v tíme sme stotožnení s tým, čo sa úmyselne vytvára aj okolo tvojej osoby. Dosť niektorí písali informácie o tebe, že si skorumpovaný a že robíš pre politikov, oligarchov a že z  peňazí, ktoré ti dávajú, platíš Santusovú, aby išla proti nám. Narovinu – Braňo Dunčko (operatívec na 2. oddelení protizločineckej jednotky NAKA, pozn. red.) ťa nenávidí, stále vykrikuje, že ti neodpustí, ako si ho vtedy pred nami ponížil kvôli tým záznamom. Práve Braňo Dunčko písal o tebe veľa záznamov a smial sa, že on ťa pôjde zobrať do basy,“ uvádza sa v odkaze, pravdepodobne od niektorého z jeho bývalých kolegov alebo podriadených.

Aj keď obvinenia voči Zurianovi generálna prokuratúra zrušila ako nedôvodné a nezákonné, obavy o život a o blízkych uňho naďalej pretrvávajú. Z toho dôvodu ani nezverejnil bližšie informácie o krajine, v ktorej sa v súčasnej dobe nachádza. Potvrdil len, že ide o rusky hovoriacu krajinu.

„Nechcem konkretizovať miesto, kde žijem. To zaujíma najmä tých, ktorí po mne poľujú. Som pre nich nepohodlný svedok, chcú ma umlčať. Im nejde o pravdu a spravodlivosť, ale o pomstu, že som konal podľa zákona. Neviem, ako dlho budem mimo Slovenska. Zatiaľ som tu spokojný, aj keď mi je veľmi smutno za deťmi a rodinou. Mám tu prácu, snažím sa nemyslieť na to, ako sa rozpadá právny systém na Slovensku. Keď budem vidieť, že Slovensko je pre mňa bezpečnou krajinou, vrátim sa domov,“ dodal na záver Branislav Zurian.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: