Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

8. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Festival nekompetentnosti na Úrade vlády

Prezidentka len nedávno vymenovala novú vládu, rekonštruovanú, po demisii niekoľkých ministrov a predsedu vlády, v očakávaní stabilizácie a vyriešenia vládnej krízy.

Je všeobecne známe, že dlhotrvajúcu vládnu krízu vystupňovali konflikty vnútri vládnej koalície v súvislosti s nákupom vakcíny Sputnik V. Situácia dospela do štádia, kedy „divadelná hra“ s názvom „Sputnik V“, po krátkom intermezze v podobe kvázi demisie členov vlády a predsedu vlády pokračuje s rovnakými hercami, v rovnako zlej réžii, plnej amatérskej improvizácie, ktorá vyvoláva rozpaky a rozhorčenie predovšetkým u náročnejších „divákov“ (daňových poplatníkov), než je volič vládnej koalície, ktorí si toto divadlo platia. V tejto show si vymenili úlohy Matovič s Hegerom a Krajčího nahradil Lengvarsky, na kvalitu tejto show to ale nemalo evidentne žiadny pozitívny vplyv.

 „Gratulujem, idioti!

Toto odkázal Matovič „neznámym ľuďom“, ktorí svojimi „bludmi“ jeho kontrakt „skazili“. Rusko totiž požiadalo 6. apríla Slovensko o vrátenie dodávky vakcín Sputnik V pre porušenie zmluvných podmienok.

Minister financii Matovič reagoval na toto rozhodnutie ruských orgánov obvinením ním nemenovaných ľudí, ktorí hrajú „geopolitickú špinavú hru“.

Prečo ich nemenoval? Veď to boli predsa členovia jeho vlády a niektorí poslanci vládnej koalície. Z nich vynikali takí, ako napríklad ministri Korčok (nominant SaS) a Remišová, alebo poslanci Miroslav Kollár, Tomáš Valášek a Ján Benčík (všetci zo strany Za ľudí), ktorí sa najviac angažovali v ostrakizácii všetkých tých, ktorí slovo „Sputnik V“ nevyslovujú s dešpektom, ale v pozitívnom slova zmysle. Boli to Matovičovi ľudia, ktorí čisto zdravotný vedecko-odborný problém posunuli do roviny politickej a urobili z tejto vakcíny „hybridnú zbraň“ Ruska. Podľa Matoviča sú to „špinaví hráči“. Prečo je s nimi opäť vo vládnej koalícii a vo vláde, je preto záhadou, ledaže by sme pripustili, že Matovič sa špinavcami rád obklopuje, bez nich nedokáže žiť a v politickej špine sa rád rochní.

Ďalšia otázka je, prečo sa Matovič angažuje v zdravotníckej agende ako minister financií, keď je to kompetenčná záležitosť ministra zdravotníctva a dajme tomu aj predsedu vlády, ak ide o medzinárodný kontrakt vlády s vakcínami?

Dvaja premiéri a jeden štát

Dokedy Matovič bude ešte zo zotrvačnosti premiérom a bude prijímať rozhodnutia namiesto Hegera? Premiér Heger hovorí, že o Matovičovej ceste do Ruska bol informovaný. Akože, bol informovaný? Čo to je za premiéra, keď pripustí, aby mu minister financií Matovič oznámil, že si len tak z plezíru a pre vlastné potešenie a uspokojenie svojho ega a vlastných ambícií odchádza do Ruska riešiť záležitosti, ktoré sú mimo jeho kompetencií? Veď tým kompetenčne degraduje samotného Hegera. A obaja, Heger aj Matovič kompetenčne zdegradovali Lengvarského, ministra zdravotníctva.

Ak už, tak Matovič mal ísť do Ruska nie na základe svojho vlastného rozhodnutia, ale na základe rozhodnutia a poverenia premiéra Hegera, vydaného na základe spoločného uznesenia vlády, prijatého po vzájomnej dohode koaličných partnerov.

Z tejto situácie je zrejmé, že Heger je bábkou v rukách Matoviča, Matovič rozhoduje a Heger poslúcha. Matovič zostáva premiérom a Heger je iba jeho tieňom. Už teraz je zjavné, že expremiér a designovaný minister financií, si uzurpuje právomoci predsedu vlády aj ministra zdravotníctva. Človek nemusí byť ani politológom, ani prorokom, aby nedokázal predvídať, že toto je predzvesť kontinuity konfliktov vo vláde a vo vládnej koalícii a predzvesť kontinuity vládnej krízy.

Prezidentka, eventuálne NR SR mohli agóniu tejto vlády skrátiť, nestalo sa tak, napriek tomu, že viac ako 80% občanov v prieskumoch verejnej mienky dalo jasne najavo, že vláde, ktorá vzišla z posledných volieb, ani po kvázi demisii a bezvýznamných kozmetických úpravách v zložení vlády neveria.

Ján Baran ©

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: