K porozumeniu Čelovekom

Fico: ČO ROBILA ČAPUTOVÁ V TAJNEJ MIESTNOSTI SIS PRI ROZBORE ŽIVÝCH TRESTNÝCH VECÍ?

Predstavitelia opozičného Smeru-SD usporiadali mediálny brífing spoločne so zástupcami Jednoty dôchodcov Slovenska o sociálnych témach. Okrem toho sa vyjadrili aj k aktuálnym témam vrátane spoločného rokovania štátnych špičiek v tajnej miestnosti v sídle Slovenskej informačnej služby (SIS).

Šéf strany Robert Fico v úvode zopakoval svoj nedávny výrok, že „štát je v totálnom rozklade“. „Tie prejavy sú evidentné. S veľkou nevôľou ste od nás prijímali informácie, že to, čo sa deje pri kriminalizácii opozície, nie je s kostolným poriadkom. S veľkou nevôľou sa prijímala informácia o úlohe udavačov.“

Fico dodal, že na týždennej báze poskytuje informácie o „politicky angažovanej skupine predstaviteľov orgánov činných v trestnom konaní a justície“, ktorá podľa neho robí politickú nadprácu pre súčasnú koalíciu.

„Všetci sa pýtame, čo sa dialo v tajnej miestnosti SIS. Dúfam, že nepochybujete o tom, že my to vieme. Nás ťaží predstava, to preboha, kto sa tam stretol a o čom sa rozprávali?“ Fico položil otázku, čo robila napríklad prezidentka Zuzana Čaputová pri rozbore živých trestných vecí?

„Jasné, že teraz jej tečie do topánok, tak bude dávať stanoviská, že to nebolo o tom, že to bolo o nejakej spolupráci… Keď sa chcem rozprávať o spolupráci, tak nezvolávam schôdzu v tajnej miestnosti SIS. Rovnako robí všetko, aby odpútala pozornosť.“

Líder Smeru-SD je zvedavý, čo sa v štáte deje, že je potrebné dať spolu takéto stretnutie? „Je potrebné sa báť, čo z tohto všetkého môže vybuchnúť. Táto partia sedela na jadrovom reaktore, ktorý ide vybuchnúť. Je to hrubé ovplyvňovanie udavačov. Je to hrubá manipulácia s informáciami v rámci trestného konania.“

Robert Fico. (Reprofoto: Michaela Kolimárová)

Fico v tejto situácii hovorí o hrubom zásahu do nezávislosti vyšetrovania, do právneho štátu a demokracie na Slovensku. Naznačil, že „vrabce čvirikajú“ o tom, že policajná inšpekcia sa zaoberá politickým ovplyvňovaním niektorých svedkov a kajúcnikov v závažných kauzách. Práve o tom sa podľa neho teoreticky mohli rozprávať vysokí štátni funkcionári.

„Viete, kto mi tam chýbal? Pani Tódová. Už by to bolo kompletné, ale úplne že kompletné,“ komentoval Fico. Dodal, že vie, o ktorú miestnosť v budove SIS ide, hovoril o nej ako o „pivnici“. 

Za jeho vlády sa podľa neho takéto stretnutia neorganizovali: „V živote nie, na to nebol dôvod. Ani by mi nikdy nenapadlo stretnúť sa v takomto zložení a hovoriť o živých veciach,“ odpovedal Fico.

Opozičný Smer-SD chce preto iniciovať mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR, na ktorej by mal premiér Eduard Heger vysvetliť tajné stretnutie predstaviteľov štátu v SIS. Na vysvetlenie stretnutia premiéra vyzýva aj mimoparlamentná strana Hlas-SD.

O stretnutí, na ktorom sa malo zúčastniť približne desať ľudí vrátane najvyšších ústavných činiteľov, informoval Denník N. Stretnutie mal iniciovať predseda vlády SR Eduard Heger. Témou malo byť podozrenie, že vyšetrovanie niektorých korupčných káuz môže byť zmanipulované, pričom sa spomínal aj prípad exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského.

Prezidentka Čaputová sa dištancuje od medializovaných tvrdení o obsahu stretnutia ústavných činiteľov v sídle SIS. „Predmetom stretnutia nebol prípad bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a ani nijaké iné ‘živé’ prípady, ktoré riešia orgány činné v trestnom konaní,“ uviedol vo vyhlásení pre médiá riaditeľ komunikačného odboru Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej.

Mediálny brífing strany Smer-SD aj o stretnutí ústavných činiteľov v tajnej miestnosti SIS:

cz24news

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: