K porozumeniu Čelovekom

Film s názvom Pandémia pomaly končí. Budú sa rozdávať ceny a niektorí sú vážni kandidáti na cenu o zlatú mrežu

Kým Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Európska lieková agentúra (EMA) razia cestu skoncovania s neustálym očkovaním a zaradenia vírusu do bežnej súčasti života obyvateľov na zemi, minister Lengvarský vymýšľa stále nové kategórie občanov. Už nestačí OTP, OP, už máme aj OP plus. Podľa Anny Belousovovej sa tým otvárajú nominácie na cenu zlatá mreža

Vladimír Lengvarský

Bývalá predsedníčka mimoparlamentnej SNS a exposlankyňa Národnej rady SR Anna Belousovová odhaduje, že buď má slovenská vláda „dlhé vedenie“, alebo jej naozaj nejde o zdravie občanov, ale o kšefty. Možné je však aj kombinácia oboch týchto možností. Inak si totiž nevie vysvetliť opätovnú zmenu protipandemických opatrení z rúk ministerstva zdravotníctva, ktoré zavádza na novú kategóriu občanov OP+. Ľudia spadajúci do tejto kategórie sa dostanú takmer všade. A zdraví ľudia, napriek negatívnemu testu potvrdzujúcemu ich zdravie, takmer nikde.

To nijako nezapadá do ohláseného trendu WHO a EMA, ktoré predpokladajú, že po vlne omikronu sa vírus koronavírusu stane endemickým a nebude si vyžadovať nie len špeciálne opatrenia, ale ani neustále preočkovávanie ľudí a očkovaniu dávajú de facto stopku.

Belousovová pritom zdôraznila slová predstaviteľa EMA pre vakcinačné stratégie Marca Cavalieriho, ktorý svet pred neustálym očkovaním varoval. Ten tvrdí, že „ak našou stratégiou bude to, že budeme dávať každé štyri mesiace posilňujúce dávky, môžeme potenciálne dospieť k problémom s imunitnou odpoveďou.“ Exposlankyňa teda odporúča vláde a ministerstvu zdravotníctva obzvlášť, aby začali venovať pozornosť celosvetovým trendom.

Film s názvom Pandémia pomaly končí. Budú sa rozdávať ceny a niektorí sú vážni kandidáti na cenu o zlatú mrežu,“ uzavrela tému Anna Belousovová.

Vzdelanie len pre študentov v režime OP

Za sporné sú považované aj rozhodnutia Branislava Gröhlinga. Ten na rokovaní vlády presadil, že prezenčná výučba bude umožní iba tým študentom vysokých škôl, ktorí spadajú do režimu OP. Jeho návrh pobúril mladých predstaviteľov opozície, Mareka Kotlebu zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, podpredsedu strany Smer-SD Erika Kaliňáka a jeho kolegu, Mladého sociálneho demokrata Igora Melichera

Mareka Kotlebu rozhorčilo najmä to, že Gröhling nevidí dôvod, prečo by mali mať neočkovaní a neprekonaní študenti vysokých škôl prístup k vzdelaniu.

„Samozrejme, obuvník, plagiátor s bandou ďalších plagiátorov vo vláde ani nemôžu mať úctu k vzdelaniu. Žeby opäť Ústava SR pre nich nič neznamenala? Tu už zjavne nemá každý právo na vzdelanie,“ hnevá sa Kotleba.

Erika Kaliňáka zarážajú najmä dva fakty. Prvým je to, že minister Gröhling zaviedol tento režim potichu, bez predchádzajúcej diskusie a druhým to, že ide nezmyselne trestať mladých, 18-25 ročných ľudí, pre ktorých podľa jeho slov predstavuje infekcia covidu rovnaké nebezpečenstvo, ako bežná chrípka. Navyše v čase, keď všetky medzinárodné kapacity už uznávajú, že očkovanie nemá na prenos ochorenia absolútne žiadny vplyv a opakované očkovanie môže dokonca škodiť.

Igora Melichera nahneval argument ministra Gröhlinga, ktorý pri zavádzaní OP režimu použil. Vraj študenti vysokých škôl predsa neveria hoaxom a rôznym nepravdivým informáciám a teda s očkovaním určite mať problém nebudú, preto je jeho požiadavka OP režimu oprávnená.

„Pán minister, to nemôžete myslieť vážne. Prosím Vás, nerobte si zo študentov srandu a nevysmievajte sa im. Každý jeden študent vysokej školy je kriticky zmýšľajúci človek, ktorý vie, či sa očkovať chce, alebo sa očkovať nechce. A vy, zavádzaním OP režimu na prezenčnú formu vyučovania, nútite študentov do očkovania,“ upozornil ministra Melicher.

Na záver dodal, že právo na vzdelanie je ústavným právom každého občana. Zavedením takéhoto režimu na školách  dochádza k neprimeranému zásahu do základných práv občanov.

Čepček pripomína hoax, ktorý je dnes realitou

Poslanec Národnej rady Martin Čepček, ktorý bol vyradený z poslaneckého klubu OĽaNO na sociálnej sieti informoval, že v piatok pripomenul ministrovi zdravotníctva SR Vladimírovi Lengvarskému, jeho niekdajší komentár, že povinné očkovanie je hoaxom.

“Súrne potrebujeme nové konšpiračné teórie a hoaxy. Tie z minulého roka sa totiž stali realitou,” zdieľal na Facebooku poslanec Martin Čepček.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: