Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Focus: Putin privádza Rusko na novú etapu svetovej politiky

Bezpilotné podvodné zariadenie „Poseidon“ a hypersonická raketa „Zirkon“ umožnia Rusku udržať si status superveľmoci a zaistiť bezpečnosť národnej suverenity, píše expert agentúry „Focus“ Thomas Jäger.

Podľa jeho názoru posilnenie konfrontácie vo vesmíre, o čom svedčí vytvorenie nového typu ozbrojených síl v USA — kozmických síl, ako aj plány Číny na vybudovanie vesmírnej stanice, môžu zabrániť Rusku udržať si status superveľmoci, a preto modernizuje svoj „strategický odstrašujúci potenciál“.

Autor článku osobitne vyzdvihuje jadrový podvodný dron Poseidon (2M39) a hypersonickú raketu Zirkon (3M22).

Keď hovoríme o Poseidone, expert poznamenáva, že Rusko teraz môže podniknúť odvetné jadrové útoky z hlbín oceánu.

„Podľa popisu sa Poseidón rýchlo priblíži k nepriateľskému pobrežiu a spôsobí tam rádioaktívne tsunami,“ vysvetlil.

Pokiaľ ide o raketu Zirkon, Jäger poukázal na jej ohromnú rýchlosť, ktorá znemožňuje jej zasiahnutie. Pripomenul tiež, že Rusko ju naďalej modernizuje pre „ešte väčšie zastrašovanie“.

Komentátor verí, že dva nové typy zbraní umožnia Moskve zabezpečiť si vplyv vo svete a zabrániť, aby bolo Rusko vtiahnuté do možného konfliktu medzi USA a Čínou.

„Putin vedie svoju krajinu k novej etape ruskej a svetovej politiky,“ uzavrel Jäger.

zdroj: news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: