Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

7. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Foreign Policy: Ruská vojenská reakcia môže byť pri eskalácii na Dobase oprávnená

Príchod Joe Bidena k moci v USA môže paradoxne byť pre ukrajinské elity zlým signálom.

Ako sme už informovali, počas neustáleho narastania ukrajinskej agresie na Donbase začali médiá šíriť informácie o koncentrácii ruských vojsk na hraniciach s Ukrajinou. Roman Bezsmertnij, ukrajinský diplomat, ktorý sa predtým podieľal na rokovaniach o Donbase tvrdí, že ide o dvetisíc kilometrov frontu.

Moskva dala jasne najavo, že sa neusiluje o ozbrojený konflikt s Ukrajinou, ale je pripravená na zverstvá kyjevských okupantov reagovať. Napriek tomu, píše americký časopis Foreign Policy, presun ruskej armády k hraniciam nemusí byť len demonštráciou sily, ako sa domnievala administratíva Joea Bidena.

Ukrajina stupňuje agresiu proti civilnému obyvateľstvu Donbasu, teraz sú však „západní lídri zjavne znepokojení,“ uvádza sa v článku. USA sa dokonca rozhodli vyslať vojnové lode do Čierneho mora, aby preukázali podporu Ukrajine, čo však v prípade skutočnej vojny sotva pomôže.

„Stále si myslím, že je to skôr signál a demonštrácia, ale zjavne sa nedá vylúčiť ani skutočnosť, že by sa to mohlo zmeniť na niečo vážnejšie,“ komentuje udalosti Andrea Kendall-Taylorová, riaditeľka transatlantického bezpečnostného programu v Centre novej americkej bezpečnosti.

Situáciu podľa nej ešte zhoršuje výmena v Bielom dome. Príchod k moci Joea Bidena, ktorý podporoval represívnu operáciu za čias Petra Porošenka, nabáda ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského konať čoraz agresívnejšie.

„Myslím si, že v Kremli môžu byť určité obavy, že s príchodom novej Bidenovej administratívy môže mať Zelenskij pocit, že má viac voľnosti,“ tvrdí Kendall-Taylorová.

Obavy nie sú neopodstatnené, zdôrazňuje FP. Zelenskij už začal prenasledovať opozičných politikov považovaných za proruských. Aj napriek rozhorčeniu medzinárodných inštitúcií boli zablokované dokonca opozičné televízne kanály, ktoré neboli vláde pochuti. Teraz je Zelenskij blízko „rozhodného kroku na Donbase“ a vtedy môže byť ruská vojenská odpoveď oprávnená.

Michael Kofman, starší spolupracovník televíznej stanice CNA, poukazuje na to, že situácia pripomína gruzínsky konflikt z roku 2008. Zelenskij je podľa neho v Moskve vnímaný práve ako druhý Michail Saakašvili.

„Takéto asociácie, aj keď len vzdialené, môžu mať následky v reálnom svete,“ dodal.

zdroj: news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: