Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

GMO – Nové technológie neplodnosti

Nová technológia GMO využívajúca RNA-interferenciu blokuje reprodukčný systém hmyzu (a nielen hmyzu).

Potlačenie expresie génov spôsobilo určité prekvapenie, keď sa pred viac ako rokom po prvýkrát začala reklama tejto technológie ako ďalšieho „zázraku“ genetického inžinierstva. Bola navrhnutá so schopnosťou vytvárať „presné“ inzercie a delécie v rastlinnom genóme. Táto nová technológia bola vyvinutá na použitie RNA-interferencie na potlačenie génovej expresie počas translácie. Neznie to tak hrozivo, kým si neuvedomíte, že cieľom je reprodukčná schopnosť hmyzu.

Technológia RNA-interferencie (skrátene RNAi) sa aktívne propaguje ako „liečebná a terapeutická“ a ideologická propaganda ju predstavuje ako mechanizmus na potlačenie nežiaducich génov, ktoré môžu spôsobiť rakovinu a ďalšie choroby. Takýto mechanický prístup vedy si celkom dobre osvojili tí, ktorí sa hlásia k redukcionizmu a považujú človeka a všetky ostatné živé deti prírody za jednoducho stroje, do ktorých fungovania možno ľahko zasahovať, pričom si neuvedomujú celú škálu vplyvu na komponenty vzájomne závislé časti celku.

Skutočný zámer použitia tejto technológie sa však ukazuje byť veľmi odlišný.

Vedci v oblasti genetiky teraz rastliny doslova vyzbrojujú tak, že v nich produkujú špecifické fragmenty RNA, ktoré narúšajú prenos cieľového génu, ktorý je v prírode zodpovedný za reprodukciu hmyzu. Stačí, aby si akákoľvek muška vzala z rastliny dúšok výživných štiav a hmyz sa stane sterilným.

Sterilizácia hmyzu sa môže javiť ako neškodný proces, kým si neuvedomíte, že vy a ja sa tiež budeme musieť živiť týmito rastlinami, ktoré obsahujú rovnaké RNA inklúzie, ktoré blokujú reprodukčný proces.

Rastliny, rovnako ako ľudia, môžu vypnúť jeden alebo viac génov pomocou procesu nazývaného RNA-interferencia, aby potlačili génovú expresiu vo fáze translácie. Táto technológia bola na prvý pohľad určená na sterilizáciu chrobákov, pakomárov, červov a iných škodcov. Ale táto technológia spôsobí, že užitočný hmyz bude tiež sterilný a tiež sa špekuluje, že by to mohlo spôsobiť aj obrovskú sterilitu medzi ľudskou rasou.

V každom prípade je táto taktika v medziach predchádzajúcich inovácií v oblasti genetického inžinierstva. Podnet na zamyslenie:

Geneticky modifikované sójové bôby vedú k neplodnosti škrečkov.

Dr. A. Velimirov a Dr. K. Binter spolu s univerzitným profesorom Dr. Zentekom zverejnili výsledky dlhodobej štúdie reprodukcie hlodavcov kŕmených potravinami obsahujúcimi GMO. V štúdii účinkov kŕmenia geneticky modifikovaných zŕn štyrmi generáciami zvierat sa zistilo, že u každej ďalšej generácii hlodavcov kŕmených GMO potravinami sa zhoršila schopnosť plodiť potomstvo. Postupom času sa tiež počet mláďat vo vrhu neustále znižoval.

GMO spôsobujú potraty u oviec, kráv, ošípaných a iných hospodárskych zvierat.

Je pravdepodobné, že u ľudí GMO spôsobujú významné zmeny vo fungovaní endokrinných a metabolických systémov, spôsobujú endometriózu, čo vedie k zvýšeniu počtu spontánnych potratov a vrodených vývojových chýb dojčiat.

Chemikálie, ktoré obmedzujú reprodukciu hmyzu, ktoré sa aktívne používajú pri pestovaní geneticky modifikovaných potravín, tiež vedú k zníženiu plodnosti, teda schopnosti produkovať potomstvo.

Po objavujúcich sa dôkazoch, že chemické pesticídy a herbicídy používané pri pestovaní GM plodín spôsobujú značné poškodenie endokrinného a reprodukčného systému, sa zdá, že genetici museli hľadať iný spôsob sterilizácie más. Ako je v tomto priemysle zvykom, existuje len malá kontrola a vykonáva sa len veľmi málo dlhodobých výskumov, aby sa dokázalo, že RNA-interferencia nepoškodzuje gény, ktoré formujú ľudský organizmus. Alebo v tom je celá podstata?

http://www.wakingtimes.com/new-gm-crops-use-rna-interference-technology-mass-sterilization/

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: