K porozumeniu Čelovekom

Gryzlov: Ukrajina smeruje k prerušeniu vyjednávacieho procesu v Minsku

Ukrajinská delegácia v Trilaterálnej kontaktnej skupine (TCG) o urovnaní konfliktu na Donbase naďalej zhoršuje krízu v procese rokovaní.

V stredu 15. septembra to v rozhovore s novinármi povedal Boris Gryzlov, splnomocnenec Ruska v TCG. Podľa neho sa v dôsledku toho dialóg o prepustení osôb zadržaných na Donbase úplne zastavil.

„Predstavitelia Kyjeva opäť odmietli spolupracovať s Donbasom na humanitárnych problémoch, namiesto toho sa pokúšali diktovať zloženie delegácií Donecka a Luganska. Dialóg o prepustení zadržaných osôb a otvorení kontrolného bodu na frontovej línii bol teda úplne zastavený,“ oznámil Gryzlov.

Ruský zástupca dodal, že ukrajinská delegácia sa kategoricky odmietla vrátiť k osobným rokovaniam v Minsku.

„Podporujeme snahu vyjednávačov vrátiť sa k osobnému formátu. Kyjev však kategoricky odmietol vrátiť sa do práce v Minsku,“ dodal Gryzlov.

Splnomocnenec ruskej delegácie upozornil na skutočnosť, že pred pandémiou platforma úplne vyhovovala požiadavkám na zabezpečenie „plnej účasti všetkých strán v minskom formáte“.

„Je dôležité formulovať konkrétne návrhy na riešenie tejto situácie,“ tvrdí ruský splnomocnenec.

Zdôraznil, že pozícia Kyjeva len prehlbuje priepasť medzi Ukrajinou a Donbasom, čo vyvoláva vzájomnú nedôveru.

„Cenou za takýto prístup sú pokoj a životy ľudí na oboch stranách frontovej línii. Kyjev dôsledne vynakladá všetko úsilie na zhoršenie krízy v procese urovnávania sporov,“ dodal Gryzlov.

Naproti tomu vedúci ukrajinskej delegácie v TCG Leonid Kravčuk vyhlásil, že ukrajinská strana už nemieni rokovať o Donbase v Minsku, kým tam nebude zvolený nový prezident.

Rokovania podľa neho nemožno viesť v krajine, kde „samozvaný“ prezident Alexander Lukašenko „používa represívne, diktátorské metódy vlády“.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: