Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

17. apríla 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Janko Baran: „Hoaxy a podvody“

Pod týmto názvom sa Policajný zbor SR na sociálnej sieti tvári, že bojuje proti podvodom a hoaxom https://www.facebook.com/hoaxPZ Tak som sa rozhodol, že podrobím hoaxovej skúške samotný Policajný zbor.

Ilustračné foto

Prvýkrát to bolo cez Vianoce, kedy sa polícia na svojom statuse vysmievala z JUDr. Krajníkovej a ďalších tzv. „nulitných“ ľudí, v kontexte s núdzovým stavom a navrhla im, aby neoslavovali tieto sviatky, pretože nie sú určené zákonom a teda sú tiež „nulitné“ a ak odmietajú dodržiavať „nulitný“ núdzový stav, tak by mali ignorovať aj „nulitné“ Vianoce. Na policajný status som reagoval takto:

„Ste trápni, nehanebne tu kádrujete ľudí, obviňujete ich zo šírenia hoaxov a sami šírite hoaxy ešte aj o Vianociach a v čase Vianoc. Vianoce sú predovšetkým o náboženskej slobode, alebo o občianskej slobode a nie o zákonných povinnostiach. Sviatočné dni sú zákonom riadne vymedzené https://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-241 , na rozdiel od núdzového stavu, ktorý sa vyhlasuje iba v odôvodnených prípadoch podľa Ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. a ktorý sa musí vyhlasovať a ukladať povinnosti občanom ústavným spôsobom a uznesenie vlády nie je ústavný spôsob, viď článok 13 a článok 120, odsek 1) Ústavy SR.“

Polícia to prešla mlčaním, nezareagovala na svoj vlastný hoax, keď tvrdila, že Vianoce nie sú uvedené v žiadnom zákone a že obmedzovať základné práva a slobody a ukladať povinnosti občanom uzneseniami vlády, Ústava nedovoľuje.

Pred pár dňami som opakovane upozornil políciu na hoax, ktorý polícia šíri už dlhodobo a zdieľalo ho už vyše 40 tisíc ľudí. Polícia túto pravdu neuniesla a definitívne ma na svojom statuse zablokovala, namiesto toho, aby stiahla video, ktoré obsahuje predmetný hoax https://www.facebook.com/watch/?v=367642331043530.

Vôbec nie je pravda, ak právnik na policajnom statuse hovorí, že občan nemôže odmietnuť poskytnúť svoju zdravotnú dokumentáciu štátnym orgánom. Samozrejme, že môže. Občanovi nevyplýva zo žiadneho zákona povinnosť predkladať žiadnemu štátnemu orgánu svoju zdravotnú dokumentáciu za žiadnych okolností, ani keď ide o ochranu cudzích práv, vrátane práva na ochranu zdravia. Nahliadanie do zdravotnej dokumentácie na základe zákona o zdravotnej starostlivosti je samozrejmosťou vnútri zdravotníckeho systému v rámci ochrany individuálneho aj verejného zdravia lekárskym personálom, ale nie však čo sa týka orgánov štátnej moci, toto im zákon neumožňuje ani v prípade polície. Orgány štátnej moci nemôžu nahliadať do zdravotnej dokumentácie na základe nejakého svojho úradného rozhodnutia. Iba lekár môže poskytnúť informácie a iba na základe konkrétne formulovaného písomného vyžiadania údajov zo zdravotníckej dokumentácie buď prokurátorovi, vyšetrovateľovi, policajnému orgánu formou výpisov z tejto dokumentácie, a to v rozsahu, ktorý priamo súvisí s nejakým trestným konaním alebo s občianskym súdnym konaním a iba ak to súvisí s takýmto konaním.

Takže to znamená, že zdravotnú dokumentáciu uvedeným orgánom nemôže poskytnúť ani lekár, môže pre nich urobiť iba výpis zo zdravotnej dokumentácie v obmedzenom rozsahu pre účely vyšetrovania a výslovne iba na ten úradný účel, ktorý priamo súvisí s trestným konaním alebo súdnym konaním na základe vyžiadania. Občan nemusí absolútne nič vo vzťahu k týmto orgánom, čo sa týka jeho osobných zdravotných záznamov a nemá absolútne žiadne zákonné povinnosti voči orgánom štátnej moci. Polícia zaregovala na moju argumentáciu tak, že mi komentár odstránila a súčasne mi zablokovala vstup do diskuného priestoru na svojom statuse.

Ukážka toho, ako samotný PZ SR politicky przní oficiálne označenie polície

Záver:
Polícia nikdy v histórii samostatného Slovenska nebola tak spolitizovaná ako je dnes. To, čo čítam na statusoch polície si nedovoľovali policajti snáď ani za komunistov. Vyložene šíria propagandu v rozpore so zákonom o policajným zbore a zákonom o štátnej službe príslušníkov PZ na podporu vládnych opatrení. Aktívne sa zapájajú do politického boja, útočia na ľudí a kriminalizujú ľudí, ktorí majú iný názor než vláda. Verejne ich zastrašujú a vyhrážajú sa im trestným stíhaním a „poctivo“ kádrujú každého, kto nesúhlasí s vládou, pod zámienkou ochrany verejnosti pred šírením hoaxov, pričom polícia sama na svojich statusoch dennodenne chrlí hoaxy ako na bežiacom páse. Zákon o policajnom zbore a zákon o štátnej službe príslušníkov PZ policajtom zakazujú politickú angažovanosť, teda policajt nesmie byť ani členom politickej strany alebo politického hnutia a ani nesmie ani vyvíjať činnosť v ich prospech a nesmie sa ani nijak inak politicky angažovať. Je v rozpore so zákonom, ak PZ sa aktívne zapája do politickej propagandy a politického boja v prospech vládnej propagandy na objednávku vlády pod zámienkou boja proti hoaxom.

Autor: Ján Baran

Zdroj: Redakcia SN

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: