K porozumeniu Čelovekom

Holandsko je pripravené zablokovať financovanie Poľska zo strany EÚ

Holandsko má v úmysle zablokovať vyplácanie finančných prostriedkov EÚ Poľsku v rámci obnovy hospodárstva po pandémii.

Holandské veto predstavil Sjoerd Wiemer Sjoerdsma, ktorý v súvislosti s rozhodnutím poľského ústavného súdu zverejnil dokument, v ktorom naliehavo vyzýva vládu, aby odmietla schváliť 36 miliárd eur pre Poľsko v súvislosti s rozhodnutím ústavného súdu.

„Šesť krajín požaduje zásah proti poľskej vláde,“ píše holandský politik v Twitteri.

Podľa televízie „Polsat News“ to nie je prvýkrát, čo Holandsko napadlo Poľsko na európskej scéne. Na prelome rokov 2020 a 2021 sa holandskí politici pokúsili vytvoriť v EÚ „protipoľskú koalíciu“, ktorá by podporila podanie sťažnosti na Európsky súdny dvor týkajúce sa porušovania zásad právneho štátu v Poľsku. (V tomto prípade holandskí politici považujú zachovanie hodnôt kresťanskej rodiny v Poľsku za „porušenie“ naproti nanútenej propagande sexuálnych deviácií).

Dorota Bavolek, korešpondentka denníka „Polsat News“ v Bruseli, objasňuje, že aj keď Európska komisia dá zelenú pri prideľovaní mnohomiliónovej pomoci Poľsku, toto rozhodnutie musia schváliť všetky ostatné krajiny EÚ. A v tejto súvislosti je podľa Bavolekovej „výzva holandského parlamentu silným hlasom v diskusii o dotáciách pre Poľsko z pokladnice EÚ“.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: