Slovanské Noviny

25. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vladimir Putin nechal Západ hádať, aké kroky Rusko podnikne po reakcii USA na návrhy bezpečnostných záruk. Informuje o tom japonský denník The Japan Times.

Ako poznamenávajú autori, v decembri 2021 ruský líder opakovane poznamenal, akú pozíciu Rusko zaujíma v otázkach týkajúcich sa Ukrajiny a jej túžby vstúpiť do NATO. Moskva tiež zaslala Spojeným štátom svoje návrhy o bezpečnostných zárukách v Európe, kde tiež poznamenali, že Ukrajina by sa nemala stať členom vojenského bloku. Takéto jasné a zdržanlivé vyhlásenia ruskej strany sa zjavne líšia od toho, ako Spojené štáty vyjadrujú svoj postoj k tejto téme, píšu japonskí novinári.

„To kontrastuje s neúnavnými špekuláciami vo Washingtone, kde sa Bidena opakovane pýtali na pravdepodobnosť ruskej invázie na Ukrajinu. A tu možno zdôrazniť disciplínu Kremľa pri kontrole svojho posolstva, keďže predstavitelia trvali na tom, že neprijmú žiadne rozhodnutia, kým USA neposkytnú písomnú odpoveď na ruské požiadavky ohľadne zastavenia rozširovania NATO,“ píše sa v článku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Odpoveď na návrhy Ruskej federácie o bezpečnostných zárukách dali Spojené štáty minulú stredu. Napriek tomu, že Washington odmietol zverejniť text listu, šéf amerického ministerstva zahraničia Anthony Blinken povedal, že Spojené štáty nebudú kompromitovať princíp „otvorených dverí“ NATO, ako sa uvádza v písomnej odpovedi Ruska.

Ako píšu autori, západné krajiny čakali, ako ruský prezident zareaguje na postoj USA k bezpečnostným zárukám. Záujem navyše podporila skutočnosť, že Vladimir Putin nedávno nenastolil tému Ukrajiny, ako to pravidelne robí Joe Biden. Prezident Ruskej federácie však túžbu amerických politikov neuspokojil predčasnými vyhláseniami, s čím zrejme rátali.

„Tak ako všetko v Putinovej zahraničnej politike, aj prezidentovo prekvapivé ticho počas vysokej hry, ktorá sa okolo neho točí, bolo urobené tak, aby sa Západ dohadoval o jeho zámeroch,“ píše sa v článku.

„The Japan Times“ poznamenáva, že predtým, ako Spojené štáty poskytli svoju odpoveď Rusku, Vladimir Putin viedol sériu rokovaní s lídrami rôznych krajín a nenastolil tému Ukrajiny, ktorá západné štáty zaujíma. Teraz sa mlčanie ruského lídra stalo pre Spojené štáty skutočným prekvapením a zároveň jasným signálom pre Washington, píšu autori.

„Počas posledných dvoch týždňov Putin telefonoval s lídrami Arménska, Azerbajdžanu, Kuby, Fínska, Izraela, Kazachstanu, Nikaraguy, Pakistanu, Uzbekistanu a Venezuely. V Kremli prijali iránskeho prezidenta Ebrahima Raisího. Teraz sa však zdá, že mlčanie o Ukrajine je signálom,“ uvádza sa v publikácii.

Reakcia Vladimíra Putina teda môže naznačovať, že sa nemieni opakovať a dokola vysvetľovať Západu, aké stanovisko zaujíma Rusko v otázkach týkajúcich sa bezpečnosti, píšu japonské noviny. Namiesto toho je prezident zaneprázdnený dôležitejšími vecami.

„Namiesto toho, aby Putin verejne diskutoval o Ukrajine, usporiadal v stredu televízne stretnutie s vládnymi predstaviteľmi, kde sa dotkol regulácie kryptomien a pandémie. Podľa Vincenza Traniho, prezidenta taliansko-ruskej obchodnej komory, jeho videokonferencia s talianskymi podnikateľskými lídrami trvala o hodinu dlhšie, ako sa plánovalo,“ píšu noviny.

Alexandr Dubinin

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d