Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

8. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

JUDr. Pirošíková upozorňuje, že celoplošné testovanie bolo medicínskym experimentom, o ktorom vláda vopred neinformovala: „Akýkoľvek medicínsky pokus má byť podmienený dobrovoľným súhlasom osoby“

Bývalá zástupkyňa SR pred Európskym súdom pre ľudské práva v Štrasburgu JUDr. Marica Pirošíková tvrdí, že celoplošné antigénové testovanie, ktoré koncom minulého roka nariadil premiér Igor Matovič, porušilo viacero medzinárodných záväzkov Slovenska v súvislosti s ochranou ľudských práv

Marica Pirošíková

Pirošíková v tejto súvislosti argumentuje Norimberským lekárskym kódexom a Dohovorom o ľudských právach a biomedicíne, kde sa uvádza, že „akýkoľvek medicínsky pokus je podmienený dobrovoľným súhlasom ľudskej osoby“. Tá musí byť navyše v postavení, kde má možnosť vykonávať slobodné rozhodnutie bez ovplyvňovania akýmkoľvek násilím, hrozbami či donucovaním.

Je podľa nej evidentné, že celoplošné testovanie Ag testami, ktorým bolo podmieňované uplatňovanie základných ľudských práv a slobôd nespĺňalo uvedené medzinárodné štandardy.

„Vláda v ňom navyše pokračovala napriek opakovaným výhradám odborníkov, že zhromažďovanie ľudí pri čakaní na odber je rizikové pre šírenie vírusu, pretože tu už cirkuloval infekčnejší britský variant. Stupeň rizika podstupovaného účastníkmi pokusu nesmie prekročiť stupeň rizika vyplývajúceho z humanitárnej dôležitosti problému, ktorý sa má riešiť,“ upozorňuje JUDr. Marica Pirošíková,

Dodala, že zo štatistík a z vyjadrení viacerých odborníkov vyplýva, že počet nakazených sa po realizovaní niekoľkých kôl plošného testovania zvýšil. „Osoby zúčastňujúce sa na celoplošnom testovaní navyše neboli vôbec informované, že sú súčasťou medicínskeho experimentu. O tomto sme sa dozvedeli ex post po publikovaní vedeckej práce vo vedeckom časopise, v ktorom bol publikovaný klamlivý údaj, že testované osoby s pokusom dobrovoľne súhlasili.“

Testy boli z právneho pohľadu povinné

Testy boli z právneho pohľadu povinné. Ľudia, ktorí sa nezúčastnili boli sankcionovaní do takej miery, že samotné testovanie vytvorili v spoločnosti z pohľadu ľudských práv nerovnocenné skupiny obyvateľov. Netestovaní majú sťažený až úplne obmedzený prístup k službám alebo k zdravotnej starostlivosti.

Navyše, na základe výsledkov testovania, ktoré sa uskutočnilo ako plánovaný vedecký projekt financovaný zo zahraničia so závermi publikovanými vo vedeckých časopisoch, boli formálne naplnené znaky skutkovej podstaty nehumánneho zaobchádzania vrátane biologických experimentov.

Kritici testovania z Občianskej odbornej komisie upozorňujú aj na podmienky, za ktorých sa uskutočnilo. Hovoria o zlom počasí, dlhom státí v radoch, alebo o možnom vykonávaní testov nie úplne kvalifikovaným personálom. Evidované sú niektoré konkrétne prípady ujmy na zdraví v súvislosti s neodborným odberom.

Podanie na Medzinárodný trestný súd v Haagu

V pondelok 12. apríla podala skupina advokátov, vedcov, lekárov, zástupcov iných profesií a občianskych aktivistov podnet na Medzinárodný trestný súd v Haagu kvôli závažným porušeniam medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky vyplývajúcich, ktoré môžu zakladať trestnoprávnu zodpovednosť niektorých členov vlády Slovenskej republiky a ďalších osôb aktívne sa podieľajúcich na celoplošných testovaniach populácie Slovenskej republiky, nevylučujúc spolupôsobenie subjektov so sídlom mimo územia Slovenskej republiky.

Advokát Erik Schmidt v tejto súvislosti dodáva: „Malý krok pre malý národ, ktorý má potenciál stať sa veľkým skokom pre ďalší vývoj civilizácie. Medzinárodné inštitúcie majú v tejto dobe globálneho tlaku na obmedzovanie ľudských práv a slobôd možnosť preukázať opodstatnenosť svojej existencie a účinne chrániť záujmy ľudstva, nie záujmy globálnych korporácií a elít.“

zdroj: hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: