K porozumeniu Čelovekom

Kaczyński vyhlásil, že je potrebné pripraviť sa na vojnu s Ruskom a Bieloruskom

Poľsko by sa malo pripravovať na vojnu kvôli problémom s „imperiálnymi ambíciami“ Ruska. Oznámil to 26. októbra podpredseda vlády Jarosław Kaczyński.

„Ak sa chceme vyhnúť tomu najhoršiemu, čo je vojna, musíme konať podľa starého pravidla: „Ak chceš mier, priprav sa na vojnu“,“ povedal a predstavil plány, ktoré by v prípade schválenia parlamentom a prezidentom umožniť posilnenie armády.

Podľa neho musí parlament schváliť návrh zákona, ktorý zabezpečí posilnenie ozbrojených síl. Kaczyński sa domnieva, že je to pre Poľsko nevyhnutné v súvislosti so zhoršujúcou sa medzinárodnou situáciou, ako aj s geopolitickými problémami Poľska. Ako príklad takýchto problémov pomenoval „imperiálne ambície“ Ruska a „hybridnú vojnu“, ktorú vedie proti Poľsku Bielorusko. Zároveň dodal, že Poľsko by malo mať vážnu odstrašujúcu silu a „schopnosť dlhodobo sa účinne brániť“.

Vicepremiér navyše tvrdí, že návrh zákona zabezpečí zvýšenie obranného rozpočtu, ako aj takmer dvojnásobné zvýšenie počtu vojakov – minimálne na 250-tisíc a 50-tisíc záložníkov. Zmeny neznamenajú obnovenie povinnej vojenskej služby v Poľsku. Dúfa tiež, že posilní poľskú armádu nákupom zbraní vyrobených v USA.

Pripomeňme, že Varšava opakovane deklarovala nepriateľstvo voči Rusku a „hybridnú agresiu“ zo strany Bieloruska. Poľsko obviňuje predstaviteľov Minska z organizovania migračných tokov na svojom území. Bieloruské úrady v reakcii na to upozorňujú, že Varšava postupne eskaluje situáciu na hranici a sťahuje k nej ozbrojené sily.

Zdroj EADaily/ news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: