K porozumeniu Čelovekom

Keď prezidentka povie pravdu alebo ako Čaputová nerozumie krajine, v ktorej žije

Spomínam si na volanie istého diktátora, ktorý žiadal vymeniť celý národ. píše vo svojom článku publicista a bývalý riaditeľ Slovenskej televízie Štefan Nižňanský.

„Mám pocit, že žijem v krajine, ktorej nerozumiem“ – povedala rozhorčená prezidentka Zuzana Čaputová tesne po návšteve ružinovskej nemocnice s poliklinikou. Isto, bola plná emócií z toho, čo videla na preplnených covidových oddeleniach s množstvom pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. Chladnou ju nenechala ani návšteva vyčerpaných zdravotníkov.

Počas krátkeho vyjadrenia rovno pred zdravotníckym zariadením sa poriadne rozhorčila a nezodpovedným Slovákom odkázala tvrdé slová. „Prehrávame. Prehrávame boj s covidom, a to hlavne v tom zmysle, že sme najhorší na svete v počte novo nakazených ľudí na milión obyvateľov, To, čo potrebujeme, je prestať šíriť bludy a tliachať o covide a počúvať odborníkov.“

Pripomenula odporúčanie konzília, že potrebujeme obmedziť mobilitu a zaviesť lockdown. Aj keď ide podľa Čaputovej o nepopulárne opatrenie, momentálne je „absolútne nevyhnutné“. Súhlasím.

Na rozdiel od Čaputovej však odlišne vnímam spoluobčanov, ktorých žena na čele nášho štátu rozdeľuje na „zodpovedných“ a tých, ktorých s opovržlivým hlasom označuje ako „nezodpovedných“… Lebo pre ňu je deliacim plotom jeho propagandistický tieň, rozdeľujúci očkovaných od nevakcinovaných. Najzodpovednejšia je, samozrejme, ona – keďže sa dala pichnúť už tretí raz.

Na rozdiel od pani prezidentky, však nepovažujem za čierne prvenstvo vinných nezodpovedných členov politickej opozície a neočkovaných ľudí. Plnú zodpovednosť pred obyvateľstvom, pred Bohom aj pred vlastným svedomím nesie aj ponesie neschopná vládna štvorkoalícia (OĽaNO + SaS + Sme rodina +Za ľudí), ktorá nevie a nedokáže manažovať chod národného hospodárstva, štátnu politiku v mantineloch demokracie a právneho štátu. A už vôbec nestíha pochopiť pandémiu či riešiť jej neblahé dopady. Kvôli nepripravenosti, nadutosti, posadnutosti pomstou, rodinkárstvu a pre kšeftársku pažravosť.

Toto všetko doteraz prezidentka Slovenskej republiky kryla a neschopnú vládu podporovala i podporuje. Spomínam si na volanie istého diktátora, ktorý žiadal vymeniť celý národ. Ako typická manekýnka rovnako Zuzana Čaputová sama seba vidí v centre všetkého diania. Jej chorobná sebastrednosť sa v plnej nahote prejavila i dnes – iba kúsok od aktuálnej hrozivej štatistiky slovenského zdravotníctva ovládaného farma firmami. Oj aká to chudera…, kde a v čom to musí žiť…? Ona, ktorú by v každom inom štáte korunovali za kráľovnú, ktorú by v USA okamžite vymenili za Sochu slobody… No má smolu, keďže žije v „krajine“, ktorej nerozumie. Tak to dnes povedala.

Ja len dodávam, že je to tá istá krajina pod Vysokými Tatrami v srdci Európy, s tými istými obyvateľmi, kde sa dala v polovici roku 2019 ako politická aktivistka zvoliť pri 41,7-percentnej účasti za piateho prezidenta Slovenskej republiky. Ona totiž Slovensko nepoznala ani vtedy, nerozumela jeho obyvateľom a väčšina z nich nerozumela jej, lebo ju ani nepoznali.

Z celkového počtu 4,5 milióna oprávnených voličov získala hlasy len od milióna a pár tisíc navyše z nich. Koho teda treba vymeniť?

Autor: Štefan Nižňanský – publicista, novinár, exriaditeľ Slovenskej televize a bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia

Zdroj: noveslovo.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: