Konštruktér radarov prezradil, ako Rusko sleduje americké F-35

Ruské zahorizontálne radary „Kontejner“ sledujú málo viditeľné stíhače F-35 americkej výroby a aj iné letúne typu „stealth“ pomocou vĺn osobitej dĺžky, povedal v rozhovore pre RIA Novosti na fóre „Armija-2021“ generálny riaditeľ koncernu „RTI systémy“ Jurij Anoško.

„Keďže z otvorených zdrojov vieme, kde sa nachádzajú F-35, a keďže vieme, že absolvovali lety, môžeme s istotou tvrdiť, že sme ich videli a sledovali,“ uviedol a vysvetlil, že zahorizontálny radar funguje v rozsahu tzv. krátkych vĺn, hoci ich dĺžka je od desiatok do stovák metrov. V takomto prípade už nezáleží ani na forme lietadla a ani na materiály jeho povrchu.

„Pre zahorizontálny radar nie je technológia „stealth“ prekážkou na zistenie lietajúceho aparátu,“ dodal Anoško. Uviedol, že tá len predpokladá zníženie pravdepodobnosti jeho zistenia v určitom diapazóne vlnových dĺžok, pričom spravidla sa orientuje na tie, s ktorými pracujú palubné rádiolokačné stanice iných lietadiel a radary protilietadlových raketových komplexov. Palubné radary súčasných bojových lietadiel pracujú hlavne s niekoľko centimetrovými vlnami.

V USA neraz poukazovali na veľké množstvo nedostatkov najnovšieho stíhača F-35 od korporácie Lockheed Martin. V Pentagone mu pri rôznych testoch narátali takmer 900 nedostatkov. Pričom mnohé sa týkajú nielen bezpečnosti pilotov, ale znižujú aj efektivitu vojenských operácií.

Modernizácia F-35 na verziu Block IV je vyjadrená vysokými nákladmi, ktoré sú kalkulované na takmer 2 miliardy USD. Cena konštrukcie stíhača F-35 dodnes stála takmer 400 miliárd USD.

ARMADNYMAGAZIN

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov