K porozumeniu Čelovekom

Kremeľ zavrel japonskému premiérovi ústa – „Južné Kurily sú ruské územie“

Ostrovy južnej časti Kurilských ostrovov sú územím Ruska, zdôraznil novinárom dnes, 12. októbra, tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, komentujúc vyhlásenie nového japonského premiéra Fumia Kishidu, že tieto ostrovy podliehajú suverenite Japonska.

„Nesúhlasíme s takýmito vyhláseniami,“ povedal hovorca Kremľa. „Toto je územie Ruskej federácie.“

Peskov zároveň vyhlásil, že Moskva je pripravená na dialóg s Tokiom na vyriešenie akútnych problémov.

„Rusko neraz potvrdilo na rôznych úrovniach svoju politickú vôľu, vrátane prezidenta Ruskej federácie (Vladimira) Putina, pokračovať v dialógu s Japonskom s cieľom nájsť riešenia citlivých problémov, ktoré zostávajú v našej agende,“ dodal Peskov.

Dnes počas rozpravy v dolnej komore japonského parlamentu Fumio Kishida vyhlásil, že suverenita Tokia sa vzťahuje aj na severné územia (ako sa v Japonsku nazýva južná časť Kurilských ostrovov). Poznamenal, že vláda krajiny je odhodlaná uzavrieť mierovú zmluvu s Ruskom, ale až po vyriešení problému vlastníctva týchto ostrovov.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: