Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Novinári z nemeckého denníka „Süddeutsche Zeitung“, ktorí uvažujú o možných scenároch eskalácie konfliktu na Ukrajine, naznačujú, že „krymská možnosť“ vstupu Donbasu do Ruska môže západným krajinám vyhovovať. Zároveň, ako vyplýva z obsahu článku, by sa Kyjev v prípade konfliktu nemal spoliehať na vojenskú podporu európskych štátov.

Ako denník poznamenáva, „rusifikáciu Donbasu“ vykonáva ruská vláda od roku 2019, a to vydávaním ruských pasov obyvateľom samozvanej Doneckej a Luhanskej republiky, ako aj znárodnením „ukrajinských“ nehnuteľností.

„Po vstupe ruských mierových síl bude vyhlásenie referenda o pripojení Donbasu k Rusku iba otázkou času. Ukrajina je v tejto veci bezmocná. Z vojenského hľadiska, dokonca ani pri ďalšej modernizácii ozbrojených síl, sa im ani po mnohých rokoch Donbas vrátiť nepodarí,“ tvrdia autori.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Je pozoruhodné, že podľa nemeckých novinárov „Kyjev nemá politicky inú alternatívu“, pretože uznanie DĽR a LĽR iba urýchli proces asimilácie republík s Ruskom a povedie k „ďalšej otrave ukrajinskej politiky“.

Pozícia, ktorú zaujali nemecké noviny, svedčí o vnímaní potenciálneho konfliktu ako čisto vnútornú vojenskú záležitosť Ukrajiny a vo vzťahu k Moskve. Keď hovoríme o európskych metódach zdržiavania Ruska, autori deklarujú potrebu vyvinúť spoločný európsky prístup s cieľom „uvaliť sankcie alebo zmeniť politiku v otázke plynovodu“.

To v skutočnosti svedčí o zámere európskych štátov poskytnúť podporu Ukrajine až v „postkonfliktnej fáze“, keď budú územia Donbasu potenciálne pod ruskou kontrolou, a to iba s pomocou ďalšieho sprísňovania už predtým uplatňovanej sankčnej politiky. Vysvetľuje to okrem iného skutočnosť, že nemecká verejnosť sa vážne obáva „konfliktu väčšieho rozsahu, ktorý sa môže týkať celého územia Ukrajiny“, čo v skutočnosti znamená vnímanie konfliktu, obmedzeného len na územie Donbasu, ako ďaleko prijateľnejšieho scenára.

K podobnému názoru sa hlási aj expert Gustav Gressel, ktorý pre „Die Welt“ uviedol, že jedným z možných scenárov vývoja udalostí by mohla byť „snaha ruskej vlády vyriešiť problém nedostatku vody na Kryme“.

„Aby to dosiahli, museli by obsadiť územia pozdĺž zásobovacieho kanála v Chersonskej oblasti, ktoré predtým Kyjev blokoval,“ tvrdí Gressel.

Je pozoruhodné, že v prípade „ruskej agresie“ bude Rusko podľa denníka „Die Welt“ naďalej čeliť sankciám, navyše „aj v prípade plynovodu Nord Stream 2.“ Extrémnym opatrením by malo byť „odpojenie Ruska od platobného systému SWIFT“.

Mimochodom, zámery na zmrazenie projektu plynovodu zneli ešte pred zhoršením situácie na východe Ukrajiny a pred „potenciálnym získaním kontroly nad Donbasom zo strany Ruska“, čo svedčí o použití rovnakých metód zastrašovania v dvoch úplne rôznych prípadoch. Hrozby uvedené v nemeckých médiách ani tak nevyjadrujú ich znepokojenie nad budúcnosťou Donbasu a zámer európskych krajín zachovať „územnú celistvosť Ukrajiny“, ako ich neochota poskytnúť Kyjevu skutočnú pomoc, prinajmenšom vo fáze skutočnej eskalácie.

Zdroj EADaily/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d