K porozumeniu Čelovekom

KULTÚRA A CIVILIZÁCIA

Naši predkovia poznali Istinu – poznali Pravdu. My v dnešnej civilizácii už ale nemáme ani poňatie o Istine, o stavbe Sveta a Vesmíru… Ako sa to našej spoločnosti stalo? Ak sa máme držať Istiny, musíme povedať, že sa posunula od Kultúry k Civilizácii. Aký je v tom teda rozdiel? Poďme sa na to pozrieť.

KULT-U-RA:
KULT – ctenie si niečoho.
U – staroslovanská bukvica nesie obraz „približovať sa k niečomu“, jej podoba je У, kde sa dva prúdy spájajú a sťahujú energiu ku koreňom, U však smeruje prietok tejto energie, aby sa znova vrátil.
RA – Prvopočiatočná Inteligentná Tvorivá a Láskyplná Sila – Svetlo.
KULTÚRA je také usporiadanie spoločnosti, aby smerovala ku Svetlému, aby si ctila Svetlý spôsob života, kde nikto na nikom neparazituje. Kde Istina je súbor všetkých Právd a kde Hodnoty sa neurčujú peniazmi, ale Potrebou vzájomnej pomoci. V Kultúre Spolužitia sa ľudia usilujú dosiahnuť Istinu. Život v Láske a Pravde.

CI-VILI-ZÁ-CIA:
CI – bukvica „CI“ (Ц) má obraz cieľ,
VILI – vyjadruje rozdelenie toku (energie, Sily). Dodnes sa to používa v bieloruštine, u nás máme napríklad vidly, vidličku. Vyjadruje sa tým tok energie, či sily, tečúcej zhora dole, rozdeľujúci sa na viac tokov (zoslabenie rozdelením)
ZA – za,
CIA – opäť cieľ.
Takže CIVILIZÁCIA (cieľ dosahujúci sa rozdelením toku) je taký spôsob života spoločnosti, ktorý prerozdeľuje ciele a prerozdeľuje toky energií. Je to parazitický spôsob života, kde je pomocou finančného systému odsávaná životná energia ľuďom, ktorí niečo tvoria. Systém ovláda parazitická vrstva spoločnosti (vlády, banky a nadnárodné korporácie).
V Civilizácii sa slovo Istina pokrivilo používajúc ho na hodnotu peňazí, ktoré si požičiavate. To je Pravda civilizácie – Dlh. Vďaka dômyselnému systému dlhov a zadlžovania sa taká civilizácia vedie k cieľom tých, ktorí na nej parazitujú.

milan

zijemevedome.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: