Laššáková: Varovala som! Ak bude pokračovať rozkladanie spoločnosti, nemusí to dopadnúť dobre

„Ak sa tá masa ľudí, od ktorej závisí budúcnosť ľudstva, prikloní na jednu zo strán, svet sa vychýli z momentálne nastavených koľají. Na akú stranu sa rozhodnú postaviť doslova znásilnení ľudia, je otázka tohto roka! Varujem, ako som varovala už niekoľkokrát! Ľudská povaha je nevyspytateľná. Rozhodnutie urobené v hneve, nemusí byť ani správne, ani nesprávne.“ Judita Laššáková

„Nejde o to, že vlády „nútia“ očkovať sa pod hrozbou straty zamestnania,“ píše právnička Judita Laššáková v príspevku na sociálnej sieti. Ako príklad uvádza Taliansko, kde podľa nej zdravotníci stoja doslova pred hamletovským „byť či nebyť“. Zamýšľa sa nad tým, koľko z nich dá radšej výpoveď a ak áno, či to bude strata pre nich, alebo pre štát. A teda aj pre pacienta. Ľudia podľa nej často volia jednoduchšiu cestu. Je totiž prirodzené podľahnúť tlaku.

Národy mali šancu sa stmeliť

Covid podľa Laššákovej mohol byť príležitosťou stmeliť národy a ľudí. „Aby si pomáhali, aby sme sa pozastavili, prehodnotili priority a po uváženom dialógu vykročili tým správnym smerom. Toto sa na začiatku darilo.“ Vysvetľuje Laššáková. Medzi jasnovidcov sa nezaraďuje. Myslí si, že pomocou technológií a nahromadených vedomostí 21. storočia sme mali a mohli prehodnotiť niektoré veci, hoci aj za pochodu. Cyklicky opakujúcim sa fenoménom však podľa nej je pridŕžanie sa pôvodného plánu, aj keď je zlý.

Ak bude pokračovať rozkladanie spoločnosti, nemusí to dopadnúť dobre

„Toto celé šialenstvo bude ešte dlho trvať,“ tvrdí Laššáková. Jedna skupina ľudí bude podľa nej tlieskať, veľká časť sa bude proti tomu búriť a niektorí iba vnútorne. A práve tí môžu podľa nej ovplyvniť dianie.  „Buď sa pomstychtivo a so závisťou priklonia k tlieskajúcej časti, alebo sa pridajú na stranu búriacich sa. Ak bude pokračovať rozkladanie spoločnosti nemusí to dopadnúť dobre,“ zdôrazňuje.

Varovala som pred rokom, varujem aj teraz!

Dnes je podľa Laššákovej iná doba a dôvodom sú elektronické sociálne siete. „Dnes sa vďaka internetu ľudia môžu dozvedieť, že aj niekto iný, vzdialený desiatky či stovky kilometrov rozmýšľa rovnako ako on. Preto, ak sa tá masa ľudí, od ktorej závisí budúcnosť ľudstva, prikloní na jednu zo strán, svet sa vychýli z momentálne nastavených koľají,“ píše Laššáková.

Otázkou roka podľa nej je, na akú stranu sa rozhodnú postaviť doslova znásilnení ľudia. „Varujem, ako som varovala už niekoľkokrát! Ľudská povaha je nevyspytateľná. Rozhodnutie urobené v hneve, nemusí byť ani správne, ani nesprávne. Bude rozhodnutím jednotlivca, ktorý bude chcieť dosiahnuť spravodlivosť a rovnováhu. Otázka bude potom už iba forma, akou toto rozhodnutie uskutoční,“ vysvetľuje právnička.

Kto bude niesť zodpovednosť za to, ak niekomu doslova a do písmená rupnú nervy?

„Kto bude niesť zodpovednosť za to, ak niekomu z nich doslova a do písmená rupnú nervy? Pretože nikto, naozaj nikto nemôže dať ruku do ohňa pomaly ani sám za seba. Nie ešte za iného.
Lenže predchádzanie tomuto scenára by si vyžadovalo hlboké zamyslenie sa tých, ktorí štáty riadia. A ako vidíme slovenský príklad, prevažná väčšina ľudí na vysokých postoch neuvažuje. Mnohí z nich preto, lebo nemajú čím!“ Dodáva Laššáková v závere. (Text redakčne krátený, originál verzia tu)

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov