K porozumeniu Čelovekom

Laššáková: Zamestnávatelia chcú kontrolovať covid pasy? To sú tí, čo dávajú nadštandardné mzdy?

Laššáková sa pozrela na to, ako ochotne sa únia zamestnávateľov začala hrať na vznešenú spoločnosť, ktorej záleží na zdraví. Pýta sa, či zamestnávatelia zabezpečujú zamestnancom aj nadštandardné mzdy, zabezpečujú úžasné pracovné podmienky, prvotriedne zariadené jedálne a oddychové miestnosti či pracovné a ochranné pomôcky.

Priemyselníci v službách režimu

Judita Laššáková nazvala svoj najnovší príspevok „Slovenskí priemyselníci v službách režimu“.

„Tak sa nám Republiková únia zamestnávateľov nechala počuť, že „covidové pasy zamestnancov by sa mali kontrolovať“. Vraj zamestnávatelia musia ochrániť životy a zdravie. Vznešené predsavzatie!“ začína svoj príspevok právnička.

„Pevne verím, že sú to tí zamestnávatelia, ktorí svojim zamestnancom dávajú nielen nadštandardné mzdy, ale im aj zabezpečujú úžasné pracovné podmienky. Špičkové stroje, a technologické vybavenie, prvotriedne zariadené jedálne a oddychové miestnosti a, samozrejme, pracovné oblečenie šité na mieru, ktoré aj zamestnávatelia dávajú prať externým spoločnostiam na svoje náklady. Pracovné a ochranné pomôcky sú samozrejmosťou a je ich dostatok. To znamená, že zamestnanec si aj päť- až šesťkrát do týždňa môže meniť napríklad rukavice, ktoré sa mu v práci roztrhnú,“ púšťa sa tak trochu do irónie Laššáková. Všetci totiž vieme, ako to na slovenských pracoviskách vyzerá.

Mali by zvýšiť štandardy starostlivosti o zamestnancov

Laššáková následne upozorňuje, že toto by mala byť samozrejmosť. „Ak to v niektorých výrobných podnikoch takto nefunguje, mali by zvýšiť štandardy starostlivosti o zamestnancov. A nehovoriac o tom, že ani v prípade takýchto vymožeností nemá právo zamestnávateľ vyžadovať od svojich zamestnancov predkladať akékoľvek potvrdenie o zdravotnom stave, nielen covid-pas! Ochrana života a zdravia zamestnancov sa týka vyššie uvedených bodov, ku ktorým, samozrejme, patrí aj bezpečnostná obuv,“ dodala.

Sú zamestnanci sopľavé deti?

Laššáková si všíma zvláštny prístup k zamestnancom. „Zamestnávatelia sa chcú teraz tváriť, že ich zamestnanci sú malé sopľavé deti, ktorým niekto musí utierať sviečky pod nosom?! Život a zdravie si má každý chrániť sám. Už skoro dva roky sa tu tvárime, akoby boli ľudia sprostí a nevedeli, čo je pre ich zdravie prospešné. Mimochodom, každý zo zamestnávateľov na svoje náklady zabezpečuje vitamín B, C a D, a vlastne celú abecedu, všakáno?“ zdôrazňuje.

„Ja chápem, že sa niekomu môžu páčiť sprostosti, ktoré miestami zo seba púšťa minister práce. Lenže ani on nezmenil a ani nezmení, že pri prijímacom pohovore sa budúci zamestnávateľ nesmie opýtať potenciálnej uchádzačky o zamestnanie, či je tehotná. Ak to spraví, poruší Zákonník práce a milá uchádzačka si môže vypýtať trojmesačný plat a odkráčať!“ pripomenula známa právnička a pýta sa odborov: Kde ste a čo robíte??“

Aj Hitlerovi pomohli k moci priemyselní giganti

Na záver upozornila na obrázok, ktorý vybrala k svojmu príspevku. „Mimochodom, na obrázku nižšie sú zobrazení nemeckí priemyselní giganti, ktorí pomáhali Hitlerovi dostať sa k moci. Paralela so slovenskými priemyselníkmi a aktuálnym režimom nie je ani trochu náhodná,“ uzavrela Judita Laššáková.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: