Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

8. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Legendárna 58. armáda, ktorá dobyla Cchinval, bola presunutá na Krym

Útvary 58. kombinovanej armády južného vojenského okruhu boli presunuté zo Severného Kaukazu na Krym, informovala novinárov tlačová služba južného vojenského okruhu. Na území polostrova sa armáda zaoberala streleckou prípravou.

Cvičenia sa konali na cvičisku Opuk pod velením generálplukovníka Alexandra Dvornikova. Nariadil otestovať praktické zručnosti operátorov protitankových komplexov Chryzantema a Fagot. Cvičisko na myse Opuk je špeciálne navrhnuté pre výcvik palebnej sily a vedenie vozidiel. Cvičia na ňom príslušníci rôznych zložiek a pobočiek ozbrojených síl. 58. armáda si tentokrát netradičnými prístupmi precvičila formovanie taktických skupín pre konkrétne úlohy.

58. armáda sa vyznamenala v konflikte z roku 2008 v Gruzínsku a Južnom Osetsku. Vtedy vyhnala útočníkov z hlavného mesta republiky, taktiež vstúpila na gruzínske územie a zajala vojenské vybavenie okrem iného aj guľomety a pušky vyrobené v USA.

Vojnový hrdina z 58. kombinovanej armády z augusta 2008

V roku 2019 sa v tlačovom stredisku Južného Osetska uskutočnila tlačová konferencia a slávnostné odovzdávanie ceny bývalému vojakovi ruskej 58. armády Tasbolatovi Ibraševovi, ktorý pred 11 rokmi stál v ceste pred celou kolónou gruzínskej armády.

V auguste 2008, ako vojak 58. ruskej armády, prišiel na pomoc Južným Osetom a bol jedným z tých, ktorí prinútili agresora k mieru. O niekoľko dní neskôr sa po celom svete rozšírila fotografia a video s Tasbolatom, ktoré urobili zahraniční novinári. Video sa volalo „Rusom 300 nie je potrebných, stačí jeden.“ O 11 rokov neskôr sa Tasbolat Ibrašev opäť vrátil do  Cchinval. Nedávno sa vďaka úsiliu zástupcu Štátnej dumy Aldara Damdinova našiel skutočný hrdina tohto videa. Ukázalo sa, že to je Tasbolat Ibrašev, rodák z Astrachánu, ktorý teraz žije v moskovskom regióne.

Aldar Damdinov hovoril o tom, prečo tak aktívne hľadali hrdinu slávneho videa. Podarilo sa mu tiež nájsť ďalších účastníkov tohto senzačného príbehu a čoskoro sa všetci môžu stretnúť.

„Keď som prvýkrát videl toto video, moje srdce sa doslova potopilo. Povedali nám, že to bol burjat, náš krajan,  “povedal Damdinov.

Tasbolat Damdinov ho označil za „hrdinu novej doby“. Podľa neho sa vo svete deje veľa krutých a strašných vecí, ale fakty nie sú vždy správne umiestnené a snažia sa obviňovať ruskú armádu zo „všetkých hriechov“.

“Tento incident a skutočnosť, že zahraniční novinári distribuovali video do celého sveta, však hovoria o mierovej povahe ruskej armády.” Nikdy sme sa nepokúšali urobiť viac, ako bolo potrebné, len chrániť svoje vlastné. V roku 2008 to bolo rovnako – Gruzínsko zaútočilo na bezbranných ľudí a v tejto situácii bola naša armáda nútená vstúpiť, zastaviť všetko a chrániť ľudí, “uviedol Damdinov.

Maroš Šolc

zdroj: armádny magazín

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: