K porozumeniu Čelovekom

Londýn provokuje Srbsko — kto stojí za provokáciami na severe Kosova

Zodpovednosť za špeciálnu operáciu prištinských špeciálnych síl ROSU a polície „na odhalenie kontrabandu v lekárňach a obchodoch“ na severe Kosova a Metochiji, organizovanú 13. októbra, nesie oficiálny Londýn.

Vojislav Šešeľ

Takéto vyhlásenie urobil predseda „Srbskej radikálnej strany“ Vojislav Šešelj. Tvrdí, že akciu riadili britskí diplomati v Prištine.

„Mám presné informácie potvrdzujúce túto skutočnosť. Očakávam, že útokov bude viac. Takto provokujú Srbsko,” vyhlásil Šešelj.

Šešelj vidí možný spôsob, ako zabrániť ďalším provokáciám v návrate srbskej armády do severných kosovských obcí obývaných Srbmi. Predseda „Srbskej radikálnej strany“ sa domnieva, že dozrel čas žiadať, aby Bezpečnostná rada OSN implementovala odsek rezolúcie 1244, podľa ktorého sa do regiónu môže vrátiť až tisíc príslušníkov srbských ozbrojených síl.

Politik zároveň vysoko ocenil vyvážený prejav srbského prezidenta Aleksandra Vučića, ktorý včera pricestoval na juh Srbska, do regiónu Raš, na stretnutie s kosovskými Srbmi a nepodľahol emóciám v tejto nebezpečnej situácii, čo by uvrhlo krajina na pokraj vojny.

„Srbsko dalo včera rozhodujúcu odpoveď a Srbi z Kosova a Metochije dostali záruky, že nebudú ponechaní sami na seba,“ zdôraznil Vojislav Šešelj.

Portál „Balkanist“ pripomína, že západné krajiny poskytujú samozvanej republike všestrannú podporu, čo potvrdil aj Aleksandar Vučić. Prezident Srbska včera verejne potvrdil, že Srbi sú pod silným tlakom pri kosovskej otázke zo strany štátov tzv. „kvinty“ — Británie, Francúzska, Talianska, Nemecka a Spojených štátov, pričom zdôraznil, že Belehrad sa vždy postaví na ochranu svojich obyvateľov žijúcich v regióne južného Srbska.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: