Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

8. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Lukašenko informoval o zatknutí osôb, ktoré plánovali atentát na neho a jeho deti

AKTUALIZOVANÉ: Bieloruský prezident Alexander Lukašenko oznámil, že orgány činné v trestnom konaní zadržali skupinu ľudí, ktorí plánovali atentát na neho a jeho deti.

Podľa hlavy štátu sú do toho zapojené americké špeciálne služby.

Lukašenko taktiež nevylúčil, že jeho odstránenie, ktoré zosnovali americké špeciálne služby, schválilo najvyššie vedenie USA.

„Ukázali, ako to bolo všetko naplánované <…>, potom sme jasne objavili stopu zahraničných špeciálnych služieb, s najväčšou pravdepodobnosťou CIA, FBI — neviem, ktorý z Američanov tam pracoval. Odhalili sme ich zámer príchodu do Minska a zorganizovanie atentátu na prezidenta a deti,“ povedal Lukašenko novinárom. Video bolo odvysielané na televíznom kanáli ONT.

Podľa jeho vlastných slov bolo plánom tejto skupiny uniesť jeho deti — „jedno, druhé, ako sa podarí,“ a chceli ich „dať do pivnice“, ktorá, ako zdôraznil Lukašeno, bola pripravená v Gomeľskej oblasti.

„Mňa prekvapuje niečo iné. Prečo sa Američania správajú takto? Koniec koncov, pamätajte, nikto nemôže dať na to súhlas okrem najvyššieho politického vedenia. Iba oni, žiadne špeciálne služby,“ zdôraznil bieloruský prezident.

Lukašenko vyhlásil, že sa na tom podieľali politológ Alexandr Feduta, právnik Jurij Zenkovič a šéf opozičnej strany „Bieloruský národný front“ Grigorij Kostusev. Podľa jeho slov boli prví dvaja zadržaní v Moskve po tom, čo sa bieloruský prezident obrátil na Vladimira Putina.

„Agent priletel z USA, nejaký Zenkovič. Sledovali sme ich, pozorovali, báli sa ísť sem, potom ako sme zadržali niekoľko skupín, ktoré sem priniesli zbrane a ukryli ich v úkrytoch. Odišli do Moskvy,“ vyhlásil Lukašenko.

Podľa neho sa Kostusev podieľal na príprave atentátu „v menšej miere“.

„Nebol v Moskve, dostali sme sa k nemu tu a k mnohým ďalším. Veci sú už dnes zrejmé, takže môžeme určité informácie prezradiť. Poprosil som ruského prezidenta a (šéf KGB Bieloruska Ivan) Tertel — svojho kolegu, Sašu Bortnikova, FSB, a tam sme ich chytili,“ vysvetlil Lukašenko.

Zdroj RIA

zdroj: news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: