K porozumeniu Čelovekom

Lukašenko oznámil spoločné rusko-bieloruské vojenské cvičenie

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil v rozhovore pre RIA Novosti, že nie je vylúčené zvýšenie početného stavu bieloruskej armády. Lukašenko tiež vyhlásil, že v najbližších dvoch mesiacoch vykonajú bieloruskí a ruskí vojaci cvičenie na hranici republiky s Ukrajinou.

Bieloruské ministerstvo obrany zaregistrovalo predtým vojenské aktivity zo strany susedných západných krajín a Ukrajiny. Na ministerstve vyhlásili, že v poslednej dobe sú ich „výpady“ proti republike zvlášť viditeľné, čo „veľmi znepokojuje a vzbudzuje poľutovanie“ bieloruskej strany.
“Dnes máme 65 tisíc, zrejme budeme mať 70 kvôli tomu, že potrebujeme “prikryť” juh, aby sme to s juhom vôbec ukončili,” povedal bieloruský prezident.

Lukašenko pritom poznamenal, že bieloruskí a ruskí vojaci vykonajú počas dvoch najbližších mesiacov cvičenia v dvoch etapách na hranici republiky s Ukrajinou.

„Dohodli sme sa s prezidentom Putinom, že v najbližšom čase musíme vykonať spoločné cvičenie na južných hraniciach, na bielorusko-ukrajinskej hranici,“ povedal Lukašenko .

„Nech sa tam preto neobávajú týchto cvičení, posilnenia tohto krídla. Preto hodláme posilniť našu armádu, ktorá má 65 tisíc vojakov, aspoň o 5 tisíc. Nebude to v mierovej dobe armáda plne pripravená na boj, ale čiastočne… Hodláme konať týmto smerom,“ vyhlásil Lukašenko.

Upozornil, že Minsk dnes neplánuje podstatné zvýšenie početného stavu svojich ozbrojených síl.

“Neplánujeme zvýšenie početného stavu bieloruskej armády, stačí nám to, čo máme, Je to tiež ekonomická otázka, zvýšiť počet nie je problém,” zdôraznil prezident.

V súvislosti s tým pripomenul spoločné bielorusko-ruské regionálne vojenské zoskupenie. „Keďže máme spoločné zoskupenie zväzového štátu. Nie je to 70 tisíc, je to, koľko bude treba. Keď dôjde ku konfliktu, bude bieloruská armáda jeho prvou účastníčkou, a potom sa k nám pripoja jednotky Západného (vojenského) okruhu,“ vysvetlil Lukašenko.

Milan Novický

armádny magazín

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: