K porozumeniu Čelovekom

Lukašenko prejavil solidaritu s kubánskou vládou pri obrane nezávislosti

Vývojový kurz Kuby založený na vznešených princípoch vyhlásených kubánskou revolúciou naďalej inšpiruje milióny ľudí na celom svete. Toto je uvedené v blahoprajnej správe od bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v mene bieloruského ľudu a jeho samotného kubánskemu prezidentovi Miguelovi Mariovi Diaz-Canelovi Bermudezovi a obyvateľom tejto krajiny na výročie národného povstania.

Alexander Lukašenko tiež prejavil úplnú solidaritu Bieloruska a Kubou pri obrane nezávislosti a suverenity štátu, brániaceho sa vonkajšiemu tlaku a zasahovaniu.

„Bielorusko bude vždy spoľahlivým spojencom kubánskeho ľudu na tejto náročnej ceste,“ zdôraznil.

Bieloruský líder okrem toho poznamenal, že bielorusko-kubánsky politický dialóg je založený na vzájomnej dôvere a porozumení a tradičné strategické partnerstvo medzi Minskom a Havanou je príkladom budovania medzinárodných vzťahov aj napriek geografickej vzdialenosti.

„Spoločná práca našich vlád na zintenzívnení obchodnej, hospodárskej, vedeckej a technickej spolupráce má značný potenciál a plne zodpovedá národným záujmom oboch krajín,“ vyhlásil Lukašenko.

Alexander Lukašenko poslal blahoželanie pri príležitosti štátneho sviatku Kuby aj Raúlovi Castrovi Rusovi.

„Tento deň sa stal symbolom snahy Kubáncov brániť svoju vlastnú dôstojnosť a právo na nezávislý život. Tieto hodnoty zostávajú aktuálne aj dnes. Kuba zásadne a dôsledne pokračuje v politike bezpodmienečnej ochrany štátnej suverenity a nezávislosti,“ zdôraznil bieloruský prezident.

Pripomeňme, že 11. júla 2021 sa v hlavnom meste krajiny Havane a v ďalších veľkých mestách prvýkrát po mnohých rokoch konali protesty. Dôvodom bolo prideľovanie potravín a liekov a ich nedostatok v krajine. Protesty vypukli po správach o nových záznamoch o dennej chorobnosti a úmrtnosti. Vedenie Komunistickej strany Kuby oznámilo, že „boli analyzované provokácie organizované kontrarevolučnými elementmi financovanými z USA na destabilizačné účely“. Diaz-Canel obvinil USA z použitia politiky „ekonomického dusenia na vyvolanie sociálnych nepokojov“ na Kube.

Zdroj EADaily/ news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: